Новини

У. Супрун: Пийте воду!

Уляна Супрун_медпросвіта

В.о. міністра Уляна Супрун продовжує опікуватись самопочуттям українців та надавати поради з здорового способу життя.

Цього разу вона порекомендувала пити більше води та роз’яснила, які добові норми води для різних вікових груп потрібні, а також дала посилання на англомовні статті з порадами.

«Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Нема єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану (наприклад, 

вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо. Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі — вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води.

Втім, літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття. Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру.  Діти, що пили достатньо, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом» — написала Уляна Супрун на своїй сторінці в ФБ.

Наводимо вам витяг з статті з рекомендаціями Ассоціаціі дієтологів Великої Британії.

 

Особливо в.о. міністра переживаєза дітей і вважає, що  дуже важливо, щоб дитина завжди мала доступ до питної води.

«І також будьте гарним прикладом — пийте воду самі!» — закликала пані Уляна.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook