Новини

У. Супрун: Людина, що живе в Україні, автоматично матиме державне страхування

Супрун_Медпросвита

В.О. міністра Уляна Супрун розповіла, що вже в літку запрацює страхування на первинній ланці, а до кінця 2018 — страхова медицина буде впроваджена на вторинній ланці.

«До літа ми плануємо створити національну службу здоров’я — агенцію, яка займатиметься держстрахуванням і розподілятиме фінанси. Зараз ми заохочуємо усіх громадян знайти свого лікаря, оскільки влітку вони вже підписуватимуть із ними договори, а лікарі отримуватимуть від цієї служби певні гроші за кожного пацієнта, якого супроводжуватимуть» — заявила Уляна Супрун.

З її слів, цей процес вже розпочався на первинній ланці. «Зараз ми завершуємо роботу над переліком гарантованих для усіх послуг з лікування та профілактики й екстреної медичної допомоги»- додала в.о. міністра.

Такж пані Уляна додала,що в 2018 році почнеться страхування на вторинній ланці — госпіталізація і спеціалізована медицина, у 2019 — високоспеціалізовані втручання і лікування.

Надходження до цієї системи відбуватимуться як і зараз: податки ідуть до бюджету, з бюджету виділяють субвенцію у національне агентство страхування, де розподілятимуть гроші.

Також в.о.міністра розяснила механізм реалізації «страхових послуг».

«Полісів не буде. Людина, що живе в Україні, автоматично матиме державне страхування. Відрахування теж будуть автоматичними. Ми  впроваджуємо щось більш схоже на британську систему, коли кожен громадянин Британії має державне страхування. Вони не мусять нікуди записуватися, шукати якоїсь страховки, вона просто працює автоматично з кожним візитом до лікаря чи викликом швидкої» — додала Супрун.

Також вона пожалкувала,що в Україні досі немає реєстру пацієнтів, та навіть «реєстру громадян, бо ж вже давно не проводили перепису, і реєстру лікарів. Тож ми мусимо впорядкувати їх, аби розуміти, скільки у нас потенційних пацієнтів, і зробити кожного із них частиною системи страхування — без додаткової оплати чи якихось обстежень».

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook