Новини

У США зафіксовано перший випадок зараження вірусом Зіка

У американському штаті Техас зареєстрували перший випадок зараження вірусом Зіка через статевий контакт.

Це перший зареєстрований випадок захворювання в США. Випадок зараження підтвердили у Центрі з контролю та запобігання захворюванням.

Як повідомили лікарі, пацієнт заразився вірусом Зіка після статевого контакту із кимось, хто повернувся із однієї з країн, де вирує хвороба.

Раніше вважалося, що основним переносником вірусу є комарі. Медики намагалися з’ясувати, чи може він передаватися через статевий контакт.

Водночас поки що не було жодного повідомлення про зараження вірусом Зіка у США через укус москіта.

Вакцину або інший лікарський засіб, здатний протидіяти поширенню цього вірусу, досі не знайдено.

Нагадаємо: вірус Зіка, що одержав широке поширення в Латинській Америці, був відкритий в 1947 році в Уругваї. Нинішній спалах захворювання вчені називають найбільшим в історії.

За даними ВООЗ, від 3 до 4 мільйонів осіб можуть бути інфіковані в Південній, Центральній та Північній Америці. У більшості випадків хвороба протікає без яких-небудь симптомів, тому вірус важко виявити.

Напередодні Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах вірусу Зіка глобальною загрозою світового масштабу.

Найбільше вірус поки що вразив країни Латинської Америки.

Вірус Зіка є вкрай небезпечним для організму в період внутрішньоутробного розвитку. Його вважають причиною народження тисяч немовлят із недорозвиненим мозком. а деякі країни вже порадили жінкам утримуватися від вагітності допоки спалах вірусу не піде на спад У Бразилії вже виявлено 3893 випадку мікроцефалії, ймовірно викликаного даною хворобою. Згідно з інформацією ВООЗ, на даний момент в країні інфіковано близько 1,5 млн осіб.

21 січня влада Бразилії заявила про найбільшу в історії країни епідемію вірусу Зіка

З жовтня 2015 року за новою статистикою таких випадків було зареєстровано близько чотирьох тисяч, а за останній тиждень їхня кількість зросла приблизно на 400.У міністерстві охорони здоров’я країни повідомили, що в Бразилії вже зареєстровано п’ять випадків загибелі від вірусу новонароджених немовлят. Ще в 44 випадках дитячої смерті експерти лише припускають, що причиною міг бути вірус Зіка.

Медики б’ють на сполох і в сусідній Колумбії, де кількість випадків захворювання вірусом перевищує 13 тисяч, і в Болівії, де вірус нещодавно був вперше виявлений у вагітної жінки.

Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році. До недавнього часу він був помічений лише в країнах Африки й Азії, а також в острівних державах тихоокеанського регіону. Рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.

Читайте також: Чим небезпечний вірус Зіка, що охопив Америку?

Комментировать

Нажмите для комментария