Новини

У президента обіцяють до 800 нових амбулаторій у селах цього року

Амбулаторія_Медпросвіта

Заступник голови фракції БПП у парламенті Сергій Березенко повідомив, що в рамках законопроекту від президента цього року мають закінчити 800 амбулаторій.

Всі вони будуть побудовані у різних куточках країни. Будівництво відбуватиметься фактично одночасно, при цьому вже є можливість приступати до створення мереж амбулаторій, які такою будуть обладнані всім необхідним для запуску телемедицини  в Україні.

«У 2018 році в усіх областях опрацьовується можливість будівництва мережі таких амбулаторій. Сподіваємося, що 500-800 амбулаторій по всій Україні зможемо рівномірно побудувати», — заявляє нардеп Сергій Березенко.

При цьому необхідно зазначити, що фінансування будівництва йде з державного бюджету. За минулорічним президентським законопроектом було надано 5 мільярдів гривень. 4 мільярди знайшли на так званих рахунках екс-президента Віктора Януковича у Ощадбанку, та ще 1 мільярд надали в рамках бюджету на 2018 рік. Кошти були розподілені пропорційно кількості населення у тій чи іншій області. Вони зберігаються на казначейських рахунках і можуть бути використані тільки за цільовим призначенням – будівництво амбулаторії за планом, який надасть Кабмін.

Медична галузь може отримати цього року майже 3 млрд додаткового фінансування

«Сподіваюся, що  найближчі два-три тижні буде затверджено всі необхідні нормативні акти для будівництва таких амбулаторій та освоєння грошей. Процес будівництва має розпочатися не пізніше середини липня. Розраховуємо, що вже у вересні-жовтні значна кількість таких амбулаторій день за днем буде вводитися в експлуатацію», — зауважив Березенко.

Зазначимо, що наразі в уряді також готуються до набору кадрів у новостворені амбулаторій. За ініціативою Міністерства освіти та науки абітурієнти медичних університетів мають можливість підписати договір за яким вони отримують пріоритет на вступ, а у відповідь після проходження навчання від 3 і більше років відпрацьовують у сільській місцевості.

До медичних університетів зараховуватимуть в першу чергу тих, хто підпише угоду про відпрацювання у селах

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Кошти ще! Не тільки не розподілені.але і НЕ визначено механізм! Крім того 20 відсотків! повинні оплатити місцева влада. ЯК? якщо в них нема? Тобто отримають знову багаті?