Новини

У Одеській області лабораторно підтверджений летальний випадок від грипу А /H1N1/sw2009

Вірусологічною лабораторією Держсанепідслужби у Одеській області підтверджено наявність РНК вірусів грипу А/H1N1/sw2009 у секційному матеріалі чоловіка, який помер 15 грудня у лікарні.

П’ятидесятип’ятирічний одесит, який працював таксистом, захворів 5 грудня, лікувався самостійно і по медичну допомогу звернувся на 6-ту добу захворювання. У зв’язку з погіршенням стану, 10 грудня викликав бригаду швидкої медичної допомоги, і зі скаргами на сильний кашель, високу температуру, біль у горлі був госпіталізований до КУ «Міська клінічна інфекційна лікарня». Встановлено діагноз «Фолікулярна ангіна. Двостороння пневмонія». У мед закладі проведена рентгенограма, діагноз уточнений: «Грип. Двостороння пневмонія». Стан хворого погіршився, 13 грудня переведений до реанімаційного відділення. Повторна рентгенограма підтвердила тотальне двостороннє ураження легень. Через два дні хворий помер.

При патологоанатомічному розтині відібрано секційний матеріал (легені, трахея, бронхи) для вірусологічного дослідження. Методом полімеразної  ланцюгової реакції виявлена РНК вірусу грипу  А /H1N1/sw2009. Методом імунофлуоресцентної мікроскопії — виявлений антиген вірусу грипу А /Н1N1/sw2009.

Остаточний діагноз — грип  А /H1N1/sw2009, важка форма, 2-стороння тотальна полісегментарна пневмонія, дистрес-синдром, гостра серцева недостатність, що призвело до наростання дихальної недостатності, яка стала безпосередньою причиною смерті.

Вірусологічною лабораторією Держсанепідслужби у Одеській області за період з 28 вересня по 22 грудня у обстежено 161 хворий та 9 померлих з діагнозом «грип, ГРВІ, вірусна пневмонія?». Отримано 19 позитивних результатів у хворих та 1 із секційного матеріалу померлого (3 проби). При ідентифікації позитивних результатів виявлено 19 РНК вірусів грипу А /H1N1/swin2009, в тому числі і у  померлого та 1 РНК вірусу грипу В (з матеріалу від вагітної жінки). Проби для досліджень доставлялись із міської інфекційної лікарні, пологового будинку №2, дитячої міської лікарні №3 та патолого-анатомічного бюро.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook