Новини

У НСЗУ повідомили, що договори з усіма інфекційними лікарнями з новою системою фінансування медзакладів укладені

Загальний бюджет на фінансування інфекційний медзакладів в Україні за системою «Гроші йдуть за пацієнтом» складає 333 мільйони гривень.

Станом на 3 квітня 2020 року Національна служба здоров’я України уклала договір з усіма 18 інфекційними лікарнями, які надаватимуть допомогу пацієнтам із інфекційними захворюваннями у межах терапевтичного пакету.

Інфекційні лікарні, які подали свої пропозиції НСЗУ на надання допомоги за Програмою медичних гарантій розташовані у різних регіонах країни. На фінансування цих інфекційних лікарень передбачено 333 962, 2 тис. грн.

Зважаючи на ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції, НСЗУ перерозподілила 906 мільйонів гривень з програми медичних гарантій і рішенням Кабміну їх було направлено у субвенцію в регіони — на підтримку діяльності лікарень під час пандемії. З цих коштів місцева влада може підтримати ті лікарні, які визначить, у тому числі, і інфекційні.

У МОЗ об’явили про запуск всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів

Також в рамках заходів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної інфекції в Україні було визначено 242 медичних закладів першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список таких лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дешборді НСЗУ.  Серед цих лікарень є і інфекційні — наприклад, Черкаська міська інфекційна лікарня, Харківська обласна інфекційна лікарня тощо.

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрано і схвалено очільниками областей, регіональними Департаментами охорони здоров’я, рекомендовано НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком (розпорядження №7 від 27.03.2020 року).

Визначення цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. У лікарні госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19, стан яких погіршується.

Загалом, за інформацією, наданою НСЗУ керівниками закладів та місцевими департаментами охорони здоров’я, у 242 лікарнях наявні 12 тис. інфекційних ліжко-місць, понад 1700 місць у відділеннях інтенсивної терапії та понад 1800 апаратів штучної вентиляції легень.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook