Починаючи з 2019 року НСЗУ адмініструватиме роботу урядової програми «Доступні ліки», напряму заключатиме договори з аптеками та направлятиме туди кошти за реімбурсовані ліки.
Основна зміна полягає в тому, що до 2019 року гроші, які мали отримувати аптечні мережі задіяні в програмі «Доступні ліки», зберігались на рахунках місцевих бюджетів. Бюрократія призвела до того, що аптечні мережі не отримувала вчасно компенсацію за ліки, які пацієнти зі спеціальним рецептом отримували безкоштовно чи за мінімальну вартість. У відповідь на це, аптеки просто не обслуговували рецепти за програмою, відповідно пацієнти не могли отримати ліки.
«Якщо наше адміністрування програми буде успішним, і перші квартали нашого адміністрування це продемонструють, з 2020 року за урядової підтримки може відбутися розширення не лише фінансового забезпечення програми, але і в розрізі нозологій, МНН, але лише за умови, що ми з вами в цьому напрямі правильно працюватимемо», — повідомив Олег Петренко.
Наразі до програми «Доступні ліки» включено 261 препарат, вартість 59 із них відшкодовується повністю. У МОЗ вже неодноразово говорили про розширення програми. В першу чергу до неї можуть додати МНН по хронічних захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки, депресії і депресивного синдрому, а також препарати для профілактики лікування анемії в першому триместрі вагітності.
Комментировать