Новини

У НМАПО ім. П.Л. Шупика розробили методичні рекомендації з організації лікувально-евакуаційного забезпечення населення при надзвичайних ситуаціях

Збереження життя постраждалих та здоров’я населення в районах катастроф в основному залежить від чіткої взаємодії аварійно-рятувальних медичних сил швидкого реагування та створення мобільної системи надання екстреної медичної допомоги потерпілим.

Колективом авторів НМАПО імені П.Л. Шупика за участю представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Української військово-медичної академії та за погодженням з МОЗ України розроблено та оприлюднено актуальні методичні рекомендації «Організація лікувально-евакуаційного забезпечення населення (військ) під час надзвичайних ситуацій (бойових дій)», які є чітким дороговказом щодо порядку лікувально-евакуаційного забезпечення військ і населення під час бойових дій для різних категорій медиків, які сьогодні причетні до подій на сході України.

В методичних рекомендаціях представлено сучасну схему лікувально-евакуаційного забезпечення Збройних Сил України під час АТО, особливості оперативного розгортання медичних підрозділів, частин і закладів тощо. Посібники безкоштовно направлені до всіх обласних департаментів охорони здоров’я та медичних центрів.

Довідково

Оптимізація термінів надання екстреної медичної допомоги є визначальним показником ефективності роботи охорони здоров’я в надзвичайних ситуаціях, тому що від максимального скорочення часу з моменту отримання травми до надання медичної допомоги залежить наслідок багатьох видів уражень. З цією метою в медицині катастроф пропонується проведення заходів організаційного характеру, об’єднаних поняттям «лікувально-евакуаційне забезпечення населення в надзвичайних ситуаціях». Найважливішими складовими лікувально-евакуаційного забезпечення населення в надзвичайних ситуаціях є лікувально-евакуаційна характеристика уражених та хворих (санітарних втрат), характеристика етапу медичної евакуації, характеристика медичного сортування та медичної евакуації, характеристика виду та обсягу медичної допомоги.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook