Новини

У МОЗ розповіли які діагностичні процедури будуть повністю безкоштовними

Ковтонюк_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк розповів про програму «Безкоштовна діагностика», за якою УЗД, ехокардіографія та інші процедури стануть безкоштовними.

Безкоштовну діагностику може отримати кожний пацієнт, який вже підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром та отримав від нього необхідне направлення. Все це має запрацювати вже у другий половині 2019 року.

«За направленням вашого сімейного лікаря ви зможете проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи і діагностичні процедури в будь-якому медзакладі за вашим вибором. Послуги сплатить Національна служба здоров’я», — заявляє заступник міністра Ковтонюк.

При цьому, за словами чиновника, така система буде впроваджуватись в регіонах поступово, за певною чергою.

МОЗ розширює перелік джерел міжнародних клінічних настанов за наказом №1422

«Коли ваше місто приєднається до реформи, ви побачите на дверях своєї поліклініки наліпки програми «Безкоштовна діагностика», — пояснює Павло Ковтонюк.

Необхідно додати, що фінансування на діагностику та аналізи для пацієнтів передбачено окремим бюджетом, а не тарифом, який отримують лікарі первинної ланки за підписані з пацієнтом декларації.

Супрун оголосила 3 вимоги Нацслужби здоров’я до лікарів первинки

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook