Обов’язкове працевлаштування студентів медичними університетами було скасовано ще у 2017 році. Студенти мають самостійно обирати та працевлаштовуватись на перше місце роботу.
Незважаючи на зміни в системі медичні освіті, у МОЗ заявляють, що медичні виші мають сприяти працевлаштуванню своїх випускників. Студенти бюджетної форми навчання можуть скористатись розподілом від університету, або знайти місце роботи самостійно та отримати рекомендацію з навчального закладу.
Разом з тим Супрун наголосила, що обов’язково відпрацьовувати 3 роки у лікарні після проходження бюджетної інтернатури мають ті студенти, які підписали відповідну угоду. В іншому випадку студент зобов’язаний відшкодовувати державі вартість навчання.
МОЗ: Українці вдвічі рідше дають хабарі та «подяки» медичним працівникам
«Ми розуміємо всі недоліки наявної моделі інтернатури та виклики, з якими стикаються студенти. Наразі працюємо над запровадженням справедливого розподілу, коли студент буде вільним у виборі спеціальності без обов’язкової прив’язки до конкретної лікарні», — наголосила в.о. міністра охорони здоров`я Уляна Супрун.
Окремо у відомстві повідомляють про створення нової концепції інтернатури. Пізніше вона буде офіційно опублікована на офіційному сайті відомства для громадського обговорення.
Наказ МОЗ № 1422 з переліком затверджених джерел міжнародніх протоколів
Комментировать