Новини

У МОЗ розповіли про нову систему професійного ліцензування лікарів в Україні

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

МОЗ України презентувало звіт за підсумками публічних консультацій про запровадження професійного ліцензування лікарів та представило рекомендації лікарської спільноти щодо підготовки відповідного законопроекту.

З квітня до червня цього року МОЗ України разом з партнерами провели 12 публічних консультацій у форматі групових обговорень. У них  взяли участь понад 1000 лікарів, керівників медичних закладів і управлінців у сфері охорони здоров’я з усіх областей країни.

“Досвід демократичних країн показує, що залучення громадян до обговорення і розробки політики є дуже ефективним. Багато років в Україні впровадження нових політик відбувалось без участі громадян. Тепер це змінюється. Публічні консультації щодо ліцензування лікарів — лише один з прикладів взаємодії МОЗ України з громадськістю. Починаючи з обговорення концепції змін фінансування медичних послуг у 2016 році, ми залучаємо широке коло стейкголдерів на всіх етапах трансформації системи охорони здоров`я”, — сказала д-р Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України.

Петиція з вимогою залишити Уляну Супрун очільнецю МОЗ зібрала необхідну кількість підписів

Професійне ліцензування — це нова система доступу до професії лікаря.  Вона запроваджує персональну відповідальність лікаря за якість наданої медичної допомоги і визнання, що головне в роботі лікаря  — професіоналізм, знання і його практика.

“Ми впроваджуємо прозору, чітку, незалежну систему професійного ліцензування лікарів замість системи атестації. Разом зі змінами в університетській медичній освіті та впровадженням безперервного професійного розвитку лікарське ліцензування вже в перспективі кількох років призведе до покращення якості медичної допомоги, підвищення професійного рівня і мотивації лікарів, зростання довіри до лікарів та престижності їхньої професії. На консультаціях ми переконалися, що українські лікарі це розуміють, готові допомагати змінювати систему і змінювати роль лікаря в цій системі”, —  сказав Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров’я України.

Головними питаннями публічних консультацій були створення та робота Ліцензійної ради — органу, відповідального за видачу та припинення/позбавлення професійних ліцензій лікарів: процедура формування, критерії відбору та ротація членів Ліцензійної ради, критерії продовження та позбавлення ліцензії. Також консультувались щодо роботи лікарів, що вже практикують, у перехідний період.

“Концепція професійного ліцензування лікарів, що буде передана на розгляд нового Уряду, дозволить замінити численні корупційні ризики та зловживання адміністративним ресурсом – на зрозумілу і просту систему, що базується на дотриманні вимог до безперервного професійного розвитку. Запропоновані рішення передбачають заміну суб’єктивних та забюрократизованих підходів до професійної атестації лікарів прозорою системою ліцензування. Ми у BRDO розпочали роботу над проектом закону, щоб закріпити принципи доступу до професії лікаря на законодавчому рівні”, — зазначив Олексій Дорогань, голова правління Офісу ефективного регулювання.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції