Новини

У МОЗ розповіли про новий порядок призначення керівників медзакладів

Підвищення кваліфікації лікарів_медпросвіта

Новий порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу охорони здоров’я передбачає створення незалежної конкурсної комісії.

Якщо раніше відбором кандидатів на посаду керівника медичного закладу займались місцеві департаменти охорони здоров’я, що часто приводило до розтрат бюджетних коштів та побудови схем кругової поруки, то відтепер керівників відбиратимуть за допомогою незалежної конкурсної комісії з залученням представників громадськості.

«Конкурсні комісії мають складатися порівну з представників усіх трьох зацікавлених сторін – органу управління, трудового колективу та громадськості. Звісно, цей Порядок встановлює такі умови, за якими ті чесні і професійні кандидати, які мають бажання очолити певний заклад, дійсно отримують шанс його очолити. Головне наше повідомлення полягає у тому, що представники громадськості можуть тепер долучатися до цих відборів як члени процесу, а не тільки спостерігачі», – зазначила координатор ініціативи «Разом проти корупції» Оксана Величко.

Лінчевський: МОЗ відсікатиме людей із хибною мотивацією

Не всі громадські організації можуть стати членами конкурсної комісії. Залучатимуться лише громадські організації антикорупційного чи медичного спрямування, що офіційно зареєстровані вже понад два роки. Після подання заявки громадська рада та орган управління прийматимуть рішення, чи допускати претендента до участі в конкурсі, повідомляє Depo.ua.

«У нас сьогодні є як свідомі, так і ручні громадські організації. І, власне, ризик того, що будуть використовуватися ручні громадські організації, звичайно, є. Але це не означає, що всі активісти і проактивні громадяни не можуть бути присутніми при цьому прозорому процесі, який ми запустили. Вони можуть показувати його і ділитися своїми думками. Тоді, в перспективі, ми обов’язково досягнемо своєї мети – щоб заклади охорони здоров’я очолили люди, які того варті», – зауважила залучений експерт урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Зоряна Черненко.

Конституційний Суд відкрив провадження щодо відповідності медреформи Конституції

Комментировать

Нажмите для комментария