Новини

У МОЗ розповіли про індивідуальні ліцензії лікарів відповідальність за лікарську помилку

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк розповів про необхідність індивідуальних ліцензій, та те, як вони працюватимуть в системі судочинства.

В першу чергу у МОЗ переконані, що необхідність вводити індивідуальні ліцензії для лікарів дійсно є. Таким чином, після їх запровадження, ліцензування допоможе вирішити питання по відповідальності лікарів за дії відносно їх пацієнтів.

На сьогодні процес перевірки лікарських помилок, як заявляє Ковтонюк, проводиться надзвичайно довго та складно. Створюються комісії у МОЗ, долучаються до роботи експерти-медики, потім виявляється чи було порушення і тільки після цього справа йде до суду.

Супрун: Це ліцензування вимагає якість. Як немає якості – відбираємо ліцензію

«Питання полягає в тому, що механізму позбавлення лікаря ліцензії без покищо розгляду кримінальної відповідальності і системи судочинства не працює. На Заході це працює тому, що є кримінальна відповідальність лікаря, підкріплена його ліцензією. Якщо він знає, що він помилився — він ліцензію втрачає, фактично його позбавляють професії», — розповів Павло Ковтонюк.

Поки невідомо, в який термін в Міністерстві планують ввести в дії індивідуальні ліцензії. Перші спроби у МОЗ були ще на початку року, але через велику кількість проблем з основним законопроектом медреформи №6327, питання з ліцензіями відклали.

Замміністра О. Лінчевський про ліцензування лікарів

«В Україні немає індивідуального ліцензування, і проблема серйозна законодавчо. Вся система права в Україні, не тільки стосовно лікарів, стосовно всіх професій, не передбачає такого виду ліцензування і там треба доволі серйозні зміни провести в системі законодавства в цілому, не тільки в медицині, для того, щоб такі ліцензії ввести. В нас є намір такий в міністерстві. Ми рік займалися трохи іншим — ми готували медичну реформу. Але це питання в нас на радарі і ми в міністерстві усі до одного віримо, що треба вводити індивідуальні ліцензії для лікарів. Вони дуже допоможуть нам цю проблему вирішити. Стимулювати якісні лікарські послуги. Сьогодні несе відповідальність лікарня, медичний заклад у цілому, а не лікар», — додав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Комментировать

Нажмите для комментария