Новини

У МОЗ пропонують відмінити стару систему кваліфікації лікарів на користь індивідуальних ліцензій на три роки

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Головна відмінність від старої системи полягає в тому, що без нової індивідуальної ліцензії лікар не зможе займатись медичною практикою – в медицині залишаться найкращі.

За новими правилами лікарі мають отримувати такі ліцензі з терміном дії три роки через складання іспиту, який підтвердить компетенцію спеціаліста. Видавати ліцензії буде новий орган у медичній сфері – Ліцензійна рада.

За оцінками керівництва відомства, для повного запуску нової системи ліцензування лікарів знадобиться приблизно п’ять років. Стару систему підвищення кваліфікації поступово витиснятимуть новою через видачу нових ліцензій.

«Система атестації повинна залишитись у минулому. А замість неї – з’явиться прозора, чітка, незалежна система ліцензування, максимально доступна для пацієнта, яка буде реагувати на некомпетентність лікарів», — зазначають у Міністерстві охорони здоров’я.

Зазначимо, що подібна практика вже використовується в більшості європейських країн, США, Канаді, Японії. Наявність індивідуальної ліцензії у лікаря для пацієнта є доказовим документом його компетентності та відповідальності за життя пацієнта. Також ця система дозволяє відсіяти слабких спеціалістів та збільшити конкурентноспроможність спеціаліста, що також впливатиме на його дохід.

З 2020 року пацієнти більше не повинні будуть купувати ліки, якщо вони лікуються в лікарні за направленням

«Кваліфікаційні категорії і якість медичної допомоги не обов’язково співвідносяться між собою. Велика кількість лікарів вищої категорії скоріше свідчить не про високий професіоналізм, а про те, що у багатьох отримавших її стаж роботи перевищує десять років. Аналогічний висновок можна зробити і про інші дві категорії», — пояснюють у МОЗ.\

Нагадаємо, що розпочнуть запуск індивідуального ліцензування вже у наступному році. Лікарі для отримання ліцензії мають скласти новий кваліфікаційний іспит. У разі провалу, лікаря позбавлять можливості продовжити медичну практику, але він зможе повернутись до інтернатури, а через деякий час повторно спроббувати скласти іспит.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook