Новини

У МОЗ пояснили, які висновки Рахункової палати створюють ризики для життя пацієнтів та чому їх можуть не дотримуватись

МОЗ_Медпросвіта

У відомстві запевняють, що всі висновки та рекомендації Рахункової палати враховуються при роботі МОЗ. В той же час, у керівництві переконані, що не все можна вимірювати цифрами, а деякі рекомендації та заяви Рахункової палати не включають в себе всі дані та ставлять під загрозу життя пацієнтів.

  • МОЗ України вважає результати програми “Лікування громадян України за кордоном” в цілому успішними за час роботи команди. За 2016-2017 роки відправлено на лікування в півтора рази більше пацієнтів, ніж за попередні 6 років сукупно. Перебування пацієнтів у черзі скоротилось з року до місяців, іноді тижнів.
  • Безпідставне визначення програми лікування за кордоном серед тих, що є серед найбільш неефективних,  створює ризики для безперешкодного виконання цієї програми в майбутньому та, відповідно, ставить під загрозу можливість рятувати життя сотень українців, які потребують медичної допомоги за кордоном.
  • Звіти Рахункової палати не вперше ставлять під ризик право на лікування людей із тяжкими онкологічними захворюваннями. Зокрема, в одному з останніх звітів аудитори рекомендували МОЗ України не закуповувати за кошти держбюджету ліків, у яких інструкція не має прямих показів до  застосування для дітей («off-label»). Виконання цієї рекомендації фактично призведе до обмеження доступу до безоплатного лікування тяжкохворих дітей і зниження показника виживання пацієнтів.

У своїй відповіді Міністерство охорони здоров’я також звернулось до очільника Рахункової палати, який нещодавно заявляв, про несерйозне відношення МОЗ до звітів та висновків аудиторів.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

«Наостанок очільник Рахункової палати розповів про практику європейських країн, де після звіту Рахункової палати звільняють урядовців, які найбільш неефективно використовують бюджетні кошти. Вважаємо за необхідне поінформувати керівництво та аудиторів Рахункової палати, що в Європейських країнах аудиторські організації працюють прозоро, а про політичну незалежність роботи таких органів свідчать не лише заяви, але й дії», — йдеться в офіційному повідомленні прес-служби МОЗ України.

Комментировать

Нажмите для комментария