Новини

У МОЗ повідомили що виправили прогалину попередників у закупівлі лікарських засобів

Нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров’я виправило прогалину своїх попередників і розробило нормативну базу для закупівлі лікарських засобів у 2020-2021 роках, затвердило їх перелік з Урядом і тримає ситуацію під контролем.

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу.

“Документи для закупівлі лікарських засобів, які ми почали оформлювати з квітня, потрібно було зробити ще у першому кварталі. Ми відразу включилися в роботу: розробили нормативну базу і затвердили перелік лікарських засобів на засіданні Кабінету Міністрів. Нам ще потрібно прийняти ряд документів, які зараз закінчують своє проходження. І відразу почнемо закупівлю за кошти 2020 року. Країна буде з лікарськими засобами, які потрібні нашим пацієнтам”, — підкреслив Максим Степанов. 

Як наголосив Міністр охорони здоров’я, зараз поставки лікарських засобів в Україну відбуваються з двох джерел: через міжнародні організації і ДП “Медичні закупівлі”. У бюджеті 2020 року на це передбачено близько 10 млрд грн.

НСЗУ виплатила 124 млн грн всім центрам екстренки за надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

При цьому лікарські засоби, які постачаються в Україну в 2020 році – закуповуються за кошти, перераховані у 2018-2019 роках. “Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами, розуміємо що і в які терміни треба поставляти. Ми керуємо ситуацією щодо забезпеченості наших громадян лікарськими засобами в 2020 та 2021 році”, — резюмував Міністр Максим Степанов.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook