Новини

У МОЗ пообіцяли забезпечити наявність медичних масок в аптечних мережах до кінця тижня

Медичні маски з’являться у вільному доступі в аптечних мережах у п’ятницю-суботу, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу.

«Ми найближчим часом очікуємо значного поповнення ринку засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), і в суботу-п’ятницю хірургічні маски мають з’явитися у вільному доступі в аптечних мережах. Не в усіх, але напруження буде знято. Також уряд додатково виділив кошти на закупівлю ЗІЗ для співробітників центральних органів влади та передання медзакладам», — сказав Ляшко.

За його словами, запит на потребу в ЗІЗ у регіонах МОЗ подав іще в січні 2020 року, за результатами чого було сформовано розрахунок місячної та тримісячної потреби в ЗІЗ для медзакладів.

Міністр охорони здоров’я: «Карантин – це не канікули чи відпустка»

«Наприкінці січня ми запитали в комунальних медзакладів потребу в ЗІЗ. Коли ми зібрали статистику, то побачили, що в різних регіонах до цього ставляться по-різному: одні просили 30 костюмів біобезпеки, інші за таких самих умов понад 1 тис. Тому МОЗ розробило й затвердило методику розрахунку місячної та тримісячної потреби в ЗІЗ, яку затверджено наказом міністерства й надано медичним закладам», — сказав він.

«Після цього ми побачили дві проблеми — тривалі процедури закупівлі медвиробів, тому ми ініціювали розробку законопроекту, який дозволив спростити процедуру закупівель. Друга проблема — глобальний дефіцит деяких ЗІЗ. Тому уряд упровадив обмеження з експорту», — додав він.

У МОЗ пообіцяли забезпечити безперебійний доступ медиків до місця роботи

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария