Новини

У МОЗ пообіцяли провести реформу так, щоб не втрачати лікарні та медичний персонал

Міністерство охорони здоров’я не зупиняє другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня 2020 року.  Всі дії нового керівництва МОЗ спрямовані на те, щоб змінити ситуацію і внаслідок реформи не втратити медичний персонал та не допустити закриття лікарень.

«Медреформа у тому вигляді, як ми її отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників та закриття 332 лікарень. Наша команда працює, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб держава не втратила медиків і не відбулося масового закриття лікарень», — наголосив Максим Степанов.

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

За словами очільника відомства, реформа системи охорони здоров’я України, розроблена попередніми керівниками МОЗ, заснована на окремих елементах моделей західних країн, але зовсім не адаптована до українських реалій.

«НСЗУ розрахувала тарифи, які 5 лютого затвердив Кабінет Міністрів. Ці тарифи були розраховані всього за 2 місяці до старту другого етапу реформи. Більшість тарифів були розроблені без консультацій з профільними лікарями, тобто їх складали чиновники, які не мають повного розуміння, як насправді працює медицина», — пояснив Міністр Максим Степанов.

Максим Степанов: Лікарні обовязково забезпечать безкоштовне ПЛР-тестування для пацієнтів, що потребують планових операцій

При цьому, як наголосив Міністр охорони здоров’я, процес реформування української медицини може тривати близько трьох років. При цьому реальні зміни почнуться уже в 2021 році.

«МОЗ розробить справедливі тарифи, за якими буде здійснюватись фінансування галузі у 2021 році. Нові тарифи будуть ґрунтуватись на ринкових заробітних платах для працівників галузі та якісних стандартах надання медичних послуг», — резюмував Максим Степанов.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook