Новини

У МОЗ похизувалися оцінками їх роботи незалежними експертами в Україні

За оцінками експертів Офісу ефективного регулювання BRDO галузь охорони здоров’я має найефективніші зміни в напрямку Євроінтеграції України.

Оцінка змін проводилась за аналізом коаліційної угоди «Європейської України», яка була підписана всіма політичними фракціями ВРУ 8 скликання, окрім Опозиційного блоку.

За висновком експертів, найбільших успіхів досягнуло МОЗ України –  у сфері охорони здоров’я більше 95% зобов’язань уже виконані чи у процесі виконання. Такий результат – спільне досягнення медиків і пацієнтів, Уряду, Парламенту, місцевої влади, громадських та пацієнтських організацій, а також підтримки міжнародних партнерів.

Одне із головних досягнень у виконанні коаліційної угоди – реалізація принципу “гроші ходять за пацієнтом”. З квітня минулого року українці почали вільно обирати своїх “менеджерів здоров’я” – сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, а гроші пішли за ними у вибрані медзаклади. Нині вже майже 28 мільйонів українців мають свого лікаря, а Національна служба здоров’я оплатила конкретні медичні послуги для пацієнтів у 1264 медзакладах на суму 10 265 413 820 грн (станом на 15 травня 2019 року). 70% із тих, хто обрав свого лікаря, задоволені ним (результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилось протягом березня 2019 року). А медики в ефективних медзакладах отримують значно вищі зарплати.

Офіційно: МОЗ України заявив про старт реформи екстреної медичної допомоги в Україні та надало перелік змін

Серед найголовніших досягнень сфери охорони здоров’я експерти називають запуск eHealth – електронної системи охорони здоров’я. Нині – це електронний формат підписання декларацій і електронні рецепти за програмою “Доступні ліки”. З часом електронний формат має повністю замінити паперовий. Електронними стануть медичні картки, рецепти, лікарняні тощо.

Не менш важливий аспект – трансформація державних закупівель. Перехід на закупівлі ліків через міжнародні організації і прозорі процедури щороку заощаджує до 40% державних коштів, на які закуповуються додаткові ліки. Так, на 90% препаратів для онкохворих нижчі ціни у порівнянні з 2014 роком, тож цього року планується покрити 100% потребу за напрямами онкології. Нині наявні абсолютно всі вакцини за Національним календарем щеплень, держава забезпечує безоплатні ліки для усіх пацієнтів з туберкульозом і ВІЛ, раком крові і вперше безоплатно лікуватимуться дорослі з ЮРА та ПІД, а “кришталеві діти” отримають необхідні протези.

МОЗ України перейшло на завчасне планування, розробило нову методику обрахунку потреби в ліках, дозволило регіонам самостійно перерозподіляти ліки між лікарнями, переглянуло склад експертів, що супроводжують державні закупівлі, створило ДП “Медичні закупівлі України” і планує до кінця року запустити електронну систему обліку залишків ліків.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції