Новини

У МОЗ навели перелік наслідків викликані відстороненням Супрун від виконання обов’язків міністра

У прес-службі МОЗ України навели перелік програм МОЗ, які наразі неможливо виконати через рішення Окружного адмінсуду Києва заборонити Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

  • Майже 390 тисяч доз вакцини КПК не розвезені в регіони. В регіонах поки достатньо вакцин, але ці поставки є важливими, адже у декількох областях країни вживаються додаткові заходи з посилення імунізації. З цієї партії також запланована посилена вакцинація військовослужбовців.
  • Ліки для хворих на орфанні захворювання, такі як хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз вже поставлені в Україну, але не можуть бути доставлені пацієнтам.
  • Ліки для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД очікують розвезення по регіонах. Наразі вже існує ризик переривання лікування певних категорій пацієнтів, які приймають окремі препарати (лопінавір/ритонавір)
  • В Україну поставлено низку препаратів для лікування туберкульозу, які також знаходяться на складі.
  • Препарат для лікування раку молочної залози — Тамоксифен — також знаходиться на складі і не може бути наданий пацієнтам у лікарнях по всій країні.
  • 954 тисячі доз вакцини проти поліомієліту (ОПВ) не розвезені в регіони. Обсягу вакцин, що доступний на сьогодні в областях, вистачить приблизно на місяць. Без оперативної організації доставки в регіонах уже з березня може виникати дефіцит вакцин. Спалах поліомієліту в країні був у 2015 році.
  • Особливо загрозлива ситуація склалася з ліками для хворих на рак щитоподібної залози. Зараз на центральному складі лежать радіофармацевтичні препарати, яких чекають такі пацієнти. Це особливі ліки, максимальний термін придатності яких складає 21 день. Ліки прибули в Україну ще минулого тижня і були готові для розвезення у лікарні. Сьогодні залишковий термін придатності складає 13 днів, але МОЗ України досі не може підписати наказ про розподіл і доставку препаратів пацієнтам.
  • 6 тисяч лікарських засобів — у процесі перереєстрації, ще 7 тисяч — в процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили увесь цикл перевірки і очікують рішення, а 6 з них — вимагають надтермінової реєстрації. Серед них — ліки для пацієнтів з розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, ймовірно, здорожчають.
  • Стратегія розвитку медичної освіти не виноситься на засідання Уряду. Кожен день відтермінування може на місяці змістити старт впровадження комплексних змін у освіту лікарів.
  • Неможливо перенести іспит для студентів “Стоматологів”, який має відбутись 26.02 в рамках ЄДКІ, що необхідно зробити з технічних причин. Це ставить під загрозу проведення іспиту.
  • Заблоковано будівництво дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”, адже технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано.
  • Відкладається рішення щодо впровадження державного контролю за цінами на життєвонеобхідні ліки з Нацпереліку (запровадження методу референтного ціноутворення за цінами сусідніх країн ЄС).
  • Під загрозою і ті зміни, які мають розпочатися у квітні і липні 2019 року: перехід «Доступних ліків» до НСЗУ і відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми «Безкоштовна діагностика» в липні, впровадження електронних карток, рецептів.

Окружний адмінсуд Києва заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції