Новини

У МОЗ анонсували перший в історії України гарантований пакет медичних послуг

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Керівництво відомства планує представити перший повний гарантований пакет медичних послуг, який чітко розмежує, що пацієнт отримає в медзакладі безоплатно, а що за власний кошт.

Гарантований пакет — це послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога. Це базовий набір життєво необхідних медичних послуг, які затверджуватиме восени 2019 Верховна Рада разом із Державним бюджетом на 2020 рік.

Щоб з 2020 року запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 року всі заклади спеціалізованої допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я.

З початку 2019 року на кір в Україні захворіли вже 45 147 осіб

Для цього вони повинні автономізуватися, комп’ютеризуватися та мати відповідне обладнання. Це все реалістичні завдання, які первинка успішно виконала. Тож це можливо й на рівні спеціалізованої допомоги.

З 2020 року в країні діятиме єдиний медичний простір. Відомчі заклади, як Феофанія та заклади Національної академії медичних наук, почнуть також перехід на фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” й стануть відкритими для всіх.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook