Новини

У Мелітополі зафіксовано випадок ботулізму через магазинну рибу

За повідомленням Мелітопольського лабораторного центру МОЗ, куплена в магазині риба мало не коштувала 27-річному чоловіку життя. Ведеться пошук того магазину з небезпечними продуктами.

«Вчора в Мелітополь приїжджала санавіація. Медики ввели хворому гептовалентну сироватку. Йому пропонували направитись на лікування до Запоріжжя, але він відмовився», — повідомляють у голова Мелітопольського лабораторного центру МОЗ Роман Скляров.

Окремо у відомстві повідомили, що також ведеться спостереження за іншими особами, які разом з хворим пацієнтом вживали того ж самого інфікованого в’яленого ляща. При цьому в них поки не було виявлено ботулізм.

Зазначимо, що вже третій рік поспіль з початку весни та до кінця літа спостерігаються спалахи ботулізму в більшості регіонів України. Найбільше українці постраждали від цього небезпечного захворювання у 2017 році через відсутність сироватки в Україні. Тоді для порятунку життя хворив волонтери навіть вдавались до контрабандного ввезення сироватки.

МОЗ: Лікарі і фельдшери будуть повністю виключені зі складу бригад ЕМД до 2025 року

МОЗ у 2017 році змогло отримати життєнеобхідний препарат лише через декілька місяців з початку спалахів захворювання в якості гуманітарної допомоги від Канади. Наразі за офіційним повідомленням відомства Україна повністю забезпечена необхідною кількістю сироватки.

Кабмін затвердив Стратегію розвитку медосвіти: нові стандарти, програми і засобидля навчання студентів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції