Новини

У Краматорську стартує проект підтримки автономізації медзакладів первинного рівня

Основною умовою отримання фінансування за новими тарифами є автономізація медичних закладів, тобто перетворення комунальних закладів охорони здоров’я на комунальні неприбуткові підприємства

У місті Краматорськ Донецької області за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» розпочався проект «Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи». Завдання проекту – мінімізувати ризики автономізації закладів охорони здоров’я та сприяти позитивному розвитку первинної медицини міста. Проект реалізується фахівцями з права та управління медичними закладами ГО «Агенція Змін «Перспектива»» у двох центрах первинної медико-санітарної допомоги («КЗ ЦПМСД №1» та КЗ «ЦПМСД №2»).

Міська рада м. Краматорськ перемогла в конкурсі на отримання технічної (експертної) допомоги з автономізації всіх центрів надання первинної медичної допомоги для розвитку медичних послуг мешканцям міста. Громада м. Краматорськ також отримає потужний інструмент впливу та контролю за діяльністю медичних закладів – спостережну раду при одному з ЦПМСД.

5 березня 2018 р. відбувся ознайомчий візит експертів Проекту до м. Краматорськ, де вони зустрілися з заступником міського голови, депутатами міської ради, робочою групою з автономізації медичних закладів, а також з представниками колективів медичних закладів первинного рівню. Під час нарад відбулись обговорення перебігу медичної реформи, поточного стану справ в медицині первинного рівню в м. Краматорськ.

«Міська влада Краматорська всебічно підтримує реформування медичних закладів первинного рівня в нашому місті задля надання мешканцям більш якісних та доступних  медичних послуг», відзначив Юрій Анатолійович Люлька, заступник міського голови Краматорська під час зустрічі експертів Проекту з керівництвом міста.

Наприкінці 2017 р. в рамках медичної реформи в Україні запроваджено нову систему фінансування медичної галузі, в основі якої – конкуренція постачальників медичних послуг за вибір пацієнта, що стимулюватиме покращення якості цих послуг.

З липня 2018 р. постачальники медичних послуг первинного рівня зможуть переходити на пряме фінансування за «зеленими» списками, тобто отримуватимуть кошти за пацієнтів, які обрали їхнього сімейного лікаря та підписали з ним декларацію. Це фінансування в середньому в 2 рази більше за фінансування, що отримують заклади за приписане населення зараз.

Основною умовою отримання фінансування за новими тарифами є автономізація медичних закладів, тобто перетворення комунальних закладів охорони здоров’я на комунальні неприбуткові підприємства (КНП). При цьому власник закладу не змінюється – ним залишається місцева рада. Важливо підкреслити, що усі заклади району/міста мають бути автономізовані для того, щоб мати змогу укласти угоду з Національною службою здоров’я України й отримати фінансування за новими тарифами.

 

Комментировать

Нажмите для комментария