24 листопада близько п’ятої години ранку у столиці відгрипу померла 33-річна киянка. Лабораторно підтверджено грип А Н1 пандемічний. Під час епідрозслідування встановлено, що цієї ж ночі вдома померла її 63 річна мати.
«Це перший лабораторно підтверджений випадок смерті відгрипув нинішньому епідсезоні, — зазначає головний санітарний лікар м. Києва, Олег Рубан. — Нажаль він підтверджує попередження лікарів, що не такий страшнийгрип, як його ускладнення. Хвора із ожирінням у групі ризику, тому таким людям рекомендовано не нехтувати, як специфічною, так і неспецифічною профілактикою».
Дочка занедужала 17 листопада, і тоді ж самостійно звернулась до приймального інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні №4 зі скаргами на лихоманку, сухий кашель та нежить. У пацієнтки зафіксовано підвищення температури тіла до 39°С і з огляду на стан, запропоновано госпіталізацію. Хвора письмово відмовилась від лікарняного ліжка і отримавши рекомендації щодо амбулаторного лікування повернулася додому.
Повторно звернулась до інфекційного відділення вже 20 листопада зранку і була госпіталізована. Було призначено симптоматичну терапію. Відібрані зразки крові, сечі для проведення лабораторних досліджень. Кров для дослідження методом ПЦР для ідентифікації вірусугрипунаправлено до Національного центругрипупри ДУ «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України». У зв’язку з погіршенням стану пацієнтку перевели до відділення інфекційної реанімації де вона померла 24 листопада о 04:40.
Заключний клінічний основний діагноз – «гостре респіраторне вірусне захворювання. Грип-? вкрай важкий перебіг», ускладнення «негоспітальна двобічна полісегментарнапневмонія- важкий перебіг», «дихальна недостатність ІІ ст.», «гостра серцево-судинна недостатність», «респіраторний дистрес синдром» та супутній діагноз «ожиріння ІІІ ст.».
За результатами епідрозслідування фахівці Держсанепідслужби у м. Києві з’ясували, що у домашньому вогнищі хворої тієї ж ночі лікарі швидкої медичної допомоги зафіксували смерть її матері. Жінка викликала лікарів 23 листопада о 15 годині. Встановлено діагноз: «ГРВІ», «цукровий діабет», від госпіталізації хвора відмовилась письмово. Патологоанатомічний діагноз за результатами розтину тіла не пов’язаний із вірусомгрипу.
Порівняно з минулим тижнем по всій території України відзначається збільшення інтенсивності епідемічного процесу. Темп приросту збільшився серед дорослого населення на 1,4 %, серед дітей до 17 років – 7,8 %. Загалом по регіонах з 16 по 22 листопада нагриптаГРВІзахворіло 157876 осіб, із них майже 70 % — діти до 17 років, госпіталізовано 5170 осіб, із них 76,6 % – діти. Рівень захворюваності за звітний тиждень на 1,2 % менше аналогічного періоду минулого епідемічного сезону та відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.
Найвища захворюваність нагриптаГРВІзареєстрована в Київській, а найменша у Харківській областях. Проте показники захворюваності на грип та ГРВІ не перевищують епідемічні пороги в усіх регіонах України.
Одна з небезпек виникнення епідемій грипу полягає у його здатності мінятися. Це призводить до того, що у дуже великої кількості людей повністю відсутній будь-який імунітет до кожного нового, не відомого раніше варіанту вірусу грипу.
Комментировать