На базі Харківського національного медичного університету відбувся науковий семінар для педіатрів та сімейних лікарів з інноваційних підходів в сучасній педіатрії щодо питань діагностики, лікування та профілактики поширених хвороб дитячого віку.
Захід зібрав понад 200 слухачів з м. Харкова та області.
З програмною доповіддю «Актуальні питання сучасної клінічної педіатрії та сімейної медицини» виступив заступник Голови Вченої медичної ради МОЗ України, завідувач сектору науки та інновацій Управління координації центрів реформ МОЗ України, член-кореспондент НАМН України, проф. О.П. Волосовець. Акцент був зроблений на питаннях первинної медичної допомоги дітям, розвитку потенціалу вітчизняної педіатрії, імунопрофілактики та стримування антибіотикорезистентності.
З урахуванням того, що за ініціативи ВООЗ з 16 по 22 листопада у світі проходив тиждень правильного використання антибіотиків, велика увага учасників семінару була приділена саме питанням раціонального використання антимікробних засобів. Це, зокрема, майстер-клас проф. С.П. Кривопустова (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця) з питань ефективності та безпеки антимікробної терапії в педіатрії.
Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитячі інфекційні хвороби» проф. С.О. Крамарьов висвітлив питання щодо ситуації з діагностикою та лікуванням дитячих інфекційних хвороб, зокрема поліомієлітом в Україні, та значення раундів додаткової вакцинації від поліомієліту в Україні.
Член-кореспондент НАМН України, проф. О.П. Волосовець докладно зупинився на сучасних стандартах та перспективних напрямках діагностики, лікування та профілактики пневмонії у дітей – однієї з головних причин дитячої смертності у світі.
Питання захворюваності дітей на гострі респіраторні вірусні інфекції докладно обговорювалися фахівцями Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (проф. Г.В. Бекетова), ДУ «Інститут ПАГ НАМН України» (проф. О.Г. Шадрін), ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (проф. О.Є. Абатуров), ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» (проф. Т.О. Крючко) та ін.
Проведення таких наукових семінарів для лікарів України вкрай важливо задля реалізації політики ВООЗ у Європейському регіоні, мета якої – повна реалізація людьми їх потенціалу здоров’я та орієнтації системи охорони здоров’я на первинну медичну допомогу, ґрунтуючись на оптимально організованій, науково обґрунтованій клінічній практиці та високоефективних медичних технологіях.
Комментировать