Новини

У Івано-Франківській області підтверджено циркуляцію збудника ієрсиніозу у навколишньому середовищі

У листопаді при дослідженні сірого щура, доставленого з території урочища Каламітне міста Снятин, працівниками лабораторії ОНІ ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр ДСЕСУ» було отримано позитивний результат – виділено збудника ієрсиніозу. Дану культуру відправлено в лабораторію ОНІ ДЗ «ЦКМЗ МОЗУ» на підтвердження. Культура ідентифікована як Yersiniaenterocoliticа.

За 11 місяців поточного року було зареєстровано вже 7 випадків захворювання на ієрсиніоз у людей, що на 4 випадки більше ніж за той же період у минулому році. Переважним чином, хворіли діти. У місті Івано-Франківську зареєстровано 3 випадки захворювання, по одному випадку в Верховинському, Долинському, Коломийському та Рожнятівському районах області.

У Івано-Франківській області забезпечено проведення постійного моніторингу за циркуляцією збудників особливо небезпечних і небезпечних інфекційних захворювань (лептоспіроз, туляремія, ієрсиніоз, псевдотуберкульоз) на різноманітних об’єктах зовнішнього середовища. Протягом усього року з урахуванням сезонності захворювань на базі лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджуються кліщі, мишовидні гризуни та інші проби, які дозволяють оцінити ризик захворювання на ті чи інші хвороби на території певного району. На початок грудня  бактеріологічно обстежено 88 гризунів

У зв’язку із виділенням культури Yersiniaenterocoliticа забезпечено проведення відповідних протиепідемічних та профілактичних заходів.

Нагадуємо, що основним джерелом захворювання на ієрсиніоз є гризуни та свійські тварини. Людина заражається при вживанні овочевих салатів, м’ясних, молочних продуктів, які не пройшли достатню термічну обробку.

Ієрсиніоз – гостре інфекційне захворювання, яке викликаєтьсяYersinia enterocoliticaта характеризується симптомамиінтоксикації, ураженнямшлунково-кишкового тракту,печінки,суглобів, інших органів та систем.

Комментировать

Нажмите для комментария