Новини

У Дніпропетровську відбулися фахові засідання з питань розвитку і функціонування первинної медичної допомоги

24 – 25 вересня у Дніпропетровську відбулися заходи з питань розвитку і функціонування первинної медичної допомоги за участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського.

Зокрема, 24 вересня 2015 року відбулось засідання робочої групи з питань удосконалення системи надання первинної медичної допомоги, яка переглянула комплекс діючих нормативних документів, що регламентують функціонування первинної медико-санітарної допомоги. Також члени робочої групи відвідали центри ПМСД м. Дніпропетровська та ознайомились з організацією їх роботи.

25 вересня 2015 року була проведена робоча нарада за участю заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського та заступника Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.М. Кужмана. Також в нараді взяв участь депутат Верховної Ради України А.Ф. Шипко. До участі в нараді запрошено заступників голів обласних та Київської міської державних адміністрацій, Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, керівників структурних підрозділів МОЗ України, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, Донецької і Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, головних обласних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина», завідувачів кафедр сімейної медицини та організації і управління охороною здоров’я вищих навчальних закладів України.

Розвиток первинної медичної допомоги є пріоритетним напрямком реформування галузі охорони здоров’я країни. Упродовж 2011 – 2015 років в Україні створено 567 центрів первинної медико-санітарної допомоги, у складі яких функціонує 4 845 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини (далі – ЗП-СМ). В цих закладах затверджено штатних посад лікарів загальної практики – сімейних лікарів – 16 254, на яких працює 11 873 фізичних особи сімейних лікарів. Забезпеченість на 10 тис. населення України сімейними лікарями становить 2,89.

Під час наради обговорювались питання структурно-функціональної моделі та фінансування первинної медичної допомоги, взаємодії закладів первинного та вторинного рівня медичної допомоги, підготовки та фахового вдосконалення сімейних лікарів та медичних сестер.

Головною думкою всіх виступів та майже всіх присутніх є те, що альтернативи розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини в Україні немає. За визначенням ВООЗ, первинна медико-санітарна допомога складає важливу частину медичного забезпечення, є невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, здійснює її головну функцію та є центральною ланкою.

Дніпропетровська область є лідером у створенні та розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. В області проведено розмежування первинного та вторинного рівня медичної допомоги. Сьогодні в області функціонує 53 центри ПМСД, у складі яких 405 амбулаторій ЗП-СМ, у т. ч. в містах – 168, в сільських районах – 237, що фінансувалися з бюджетів міст та районів області. Сімейними лікарями обслуговується 78% населення області (в Україні – 69,2 %). Практикують 1 215 сімейних лікарів та 2 099 медичних сестер ЗП-СМ. Забезпеченість на 10 тис. населення області сімейними лікарями – 3,8.

В рамках проведених нарад заступник Міністра охорони здоров’я В.В. Шафранський, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.М. Кужман та директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Н.Ю. Будяк провели прес-конференцію для представників ЗМІ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook