Новини

Зарплати медпрацівників у автономізованих медзакладах зростуть

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Після запуску нової системи фінансування фонд оплати праці автономізованих медзакладів суттєво зросте, що дозволить збільшити зарплатню медпрацівників.

У Міністерстві охорони здоров’я пропонують два варіанти використання додаткових коштів. Перш за все, медзаклад може скористатися найпростішою кадровою політикою і виписати приблизно однакові заробітні плати всім своїм працівникам. Конкретні суми наразі не оголошуються, адже система запрацює лише з 1 липня.

Також медична установа може скористатися диференційованою фінансовою системою, за якою на збільшення зарплатні зможуть розраховувати ті лікарі, які користуються більшим попитом у пацієнтів, більше працюють і, відповідно, заробляють більші кошти для медичної установи через надання медичних послуг пацієнтам. Такий підхід допоможе втримати найбільш працьовитих лікарів у закладі та не дозволить іншим установам переманити їх, створивши більш конкурентні умови для залучення найкращих кадрів.

В 2019 тарифні сітки скасують і лікарі самі будуть «виторговувати» собі зарплати

Зазначимо, що вже зараз автономізація дісталася вторинної медичної ланки. Після переходу медзакладів у статус некомерційного комунального підприємства тарифна сітка для лікарів вторинки також буде скасована. Втім, на збільшення зарплатного фонду вони зможуть очікувати лише після відповідної реформи у 2020 році.

До тих пір лікарі-спеціалісти отримуватимуть зарплатню у розміні 250% від середньої по Україні станом на липень минулого року. Цю норму вже затверджено законом про медичну реформу.

З 2019 року МОЗ планує виплачувати по 450 гривень на рік за кожного пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария