У світі зараз понад 425 млн людей живе із діабетом. За офіційними даними Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України, 2017 р. в Україні зареєстровано 1 270 929 хворих на діабет, зокрема 103 927 осіб, у яких цю недугу діагностовано вперше, а під диспансерним наглядом на кінець року перебувало 1 183 047 осіб. Кількість уперше діагностованих щороку збільшується: так, 2017 р. зареєстровано на 2% більше випадків захворювання на діабет, ніж 2016 р.
Ольга Донцова (керівниця відділу промоції здорового харчування та фізичної активності ЦГЗ МОЗ України) вважає, що у 80% випадків розвиток діабету можна було запобігти.
Більшість із хворих страждають на діабет ІІ типу, якому в 80% можна запобігти. Профілактика діабету та проведення досліджень, спрямованих на діагностування діабету ІІ типу, є елементами Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку, прийнятого в липні цього року Урядом. Для профілактики важливо вести здоровий спосіб життя: досягнути нормальної ваги тіла і підтримувати її, дотримуватись здорового харчування та приділяти не менше 150 хв на тиждень регулярній фізичній активності, також варто відмовитись від шкідливих звичок.
50% випадків діабету ІІ типу залишаються недіагностованими, і що пізніше діагностовано діабет, то важче і дорожче лікування, страшніші наслідки необачливого ставлення до свого здоров’я. Сьогодні в Україні невпинно зростає рівень смертності, і цукровий діабет робить значний внесок у цей процес.
Підготовлено ЦГЗ МОЗ
Комментировать