Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик на зустрічі з представниками торгівельної палати повідомив про розширення урядової програми.
Наразі вже працює експертна група при МОЗ України, яка складається з представників Експертного комітету відбору та використання основних лікарських засобів, Державного експертного центру МОЗ, ряду фахівців міністерства та технічних експертів проекту SAFEMed.
Робоча група має на меті виокремити ліки, які централізовано закупаються за рахунок державного бюджету, та які підходять до умов програми реімбурсації. Після цього планується створити механізм, за яким закуплені ліки будуть передаватись аптекам-учасницям програми та запропонувати календарний план розширення програми реімбурсації. Ліки до програми відбиратимуться по пріоритетності захворювань в країні.
«За кожним додатковим включенням препаратів та захворювань до Урядової програми має бути гарантоване фінансове забезпечення з боку держави. Тобто ми маємо не лише перевести ліки з однієї програми в іншу, а й забезпечити фінансування в повному обсязі для кожного хворого», — зауважив заступник міністра.
На урядову програму «Доступні ліки» виділено 1 мільярд гривень з бюджету 2018 року
Основна мета програми – це максимальне розширення доступу до медичних препаратів для пацієнтів, знизивши на них фінансове навантаження.
«Сьогодні на плечі пацієнта лягає непосильний фінансовий тягар, адже якщо державна програма закупівель фінансується лише на 40% від потреби, тоді решта 60% хворих змушені купувати ліки за власні кошти. Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів. Навіть за умов обмеженого фінансування, яке є зараз, ми зможемо більш ефективно використати наявні кошти. Ширший доступ буде для усіх пацієнтів, а вже фактор вибору назви препарату з певною діючою речовиною залишиться за пацієнтом в межах його фінансової спроможності: він обиратиме чи отримати препарат за найменшою ціною безоплатно, чи обрати інший – доплативши різницю», — пояснює Ілик.
Реформа сільської медицини може відкрити доступ до програми «Доступні ліки» у селах
Комментировать