Зміни в роботі програми реімбурсації, яка почала роботу з квітня 2017 року, стосуватимуться збільшенню кількості ліків, вартість яких відшкодовуватиметься на 100%, перехід програми під керування НСЗУ та запуск електронного рецепту.
Керівництво МОЗ повідомляє про збільшення діапазону з 5 до 10 відсотків для можливості перегляду цін на ліки. Це дозволить збільшити кількість лікарських засобів, в рамках діючого переліку за програмою «Доступні ліки», вартість яких підлягає 100% відшкодуванню.
Перехід урядової програми від місцевої влади під адміністрування Національною службою здоров’я, пов’язаний з постійними затримками по виплатам відшкодованої вартості реімбурсованих ліків аптечним закладам – учасникам програми.
Починаючи з 1 квітня 2019 року, Національна служба здоров’я України буде розпорядником бюджету програми на 2019 рік у розмірі 1 мільярд гривень, підписуватиме контракти з аптечними закладами про участь в урядовій програмі реімбурсації та відшкодовуватиме учасникам програми вартість лікарських засобів.
З 2019 року НСЗУ керуватиме урядовою програмою «Доступні ліки»
Без змін залишається план МОЗ на запуск нових електронних інструментів. В першу чергу має запрацювати електронний рецепт, який дозволить пацієнтам швидше отримати необхідний рецепт, шлях якого можна буде легко відстежити. А запуск електронного документообігу та редукціону дозволить в режимі онлайн фармвиробникам подавати заявку на участь у програмі реімбурсації.
Комментировать