Новини

З 2019 року МОЗ планує виплачувати по 450 гривень на рік за кожного пацієнта

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що на наступний рік заплановано збільшення тарифу за пацієнта з 370 до 450 грн.

«Ми закладали в резолюцію 450 гривень. Цього року ми ввели декілька вимог до медзакладів первинної допомоги. Наприклад, вперше в історії української медицини вводимо сервісні вимоги, такі як обов’язкова можливість дистанційного запису до лікаря, відсутність великих живих черг, здача базових аналізів прямо на місці, організація надання меддопомоги у вихідні, свята», — заявляє заступник міністра.

Взагалі про те, що тарифи щорічно зростатимуть, у МОЗ повідомили ще під час ухвалення відповідних законопроектів щодо медичної реформи в Україні. Це пов’язано з тим, що фінансування медичної галузі за кошти державного бюджету дедалі збільшуватиметься і вже у 2020 році має сягнути 5 % від ВВП. Ця вимога була затверджена в якості однієї з правок до закону «Про медичні гарантії на послуги та лікарські засоби в Україні».

Водночас зступник міністра пояснює, що Міністерство прагне бачити підвищення якості надання медичних послуг, відповідно до збільшення фінансування. Окрім сумлінної праці лікарів, від медзакладів вимагають позбутися живих черг, запровадити електроний запис на прийом тощо. Внесення додаткових аналізів в пакет безкоштовної медичної допомоги також передбачає певні витрати.

В Раді зареєстровано новий законопроект про первинну медичну допомогу

Виходить, що лікарі, фактично, не побачать цих грошей. Аби відповідати вимогам МОЗ, медичним закладам та лікарям-ФОП доведеться розподілити отримані кошти на матеріальне забезпечення та додаткові витрати для надання медичних послуг за підвищеними стандартами, і лише в останню чергу думати про підвищення заробітних плат лікарів та медсестер первинки.

«Всі ці вимоги ми хочемо вводити по готовності медзакладів до цього підвищення. Просто так декларувати ми не хочемо. Ми хочемо, щоб для медзакладів ці вимоги були підйомними», — заявляє Павло Ковтонюк.

Медзаклади просто залишать без фінансування, якщо там братимуть гроші з пацієнтів

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook