Основні зміни в галузі будуть зосереджені саме на реформуванні ЕМД. Перші зміни відчують на собі 5 пілотних регіонів, а вже потім вся Україна.
«Система екстреної медичної допомоги потребує відчутних змін. Реформа «швидкої»- один із пріоритетів Міністерства охорони здоров’я на 2019 рік», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства.
Одразу необхідно зазначити, що МОЗ декларує підвищення кваліфікації медпрацівників ЕМД та збільшення заробітної плати після проходження навчання у відповідності із сучасними методиками порятунку життя.
Вірогідніше за все, саме в 2019 році в бригадах ЕМД замість лікарів і фельдшерів почнуть працювати парамедики. Раніше у МОЗ неодноразово повідомляли, що лікарів перенаправлять на роботу в лікарні швидкої допомоги, які наразі продовжують створювати в різних регіонах України, а фельдшерів направлять на підвищення кваліфікації.
Окремо відомо, що зараз МОЗ активно створює сучасні диспетчерські служби які будуть контролювати роботу бригад та централізовано прийматимуть виклики за номером 103. Для ефективної роботи планується переобладнати рухомий склад ЕМД та оснащати його необхідним обладнанням. За попередніми оцінками на це може бути витрачено 10 мільярди гривень.
МОЗ: В аптеки буде доставлено 350 тисяч доз вакцини проти грипу
Всі ці зміни відбуватимуться в наступних регіонах України: Донецька, Одеська, Тернопільська, Полтавська та Вінницька області і в Києві.
Супрун: Якщо пацієнт дасть гроші лікарю, він його підставить, а ще не зможе більше працювати
Комментировать