Новини

У 2015 році реєстрацію низки лікарських препаратів було спрощено

У МОЗ України відбулася організаційна робоча нарада з питань дерегуляції фармацевтичного напрямку під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко.

Було підбито підсумки роботи у 2015 році та окреслено плани на поточний.

У 2015 році експертною групою з питань дерегуляції фармацевтичного ринку на чолі з Першим заступником Міністра охорони здоров’я Олександрою Павленко було розроблено новий підхід щодо державної реєстрації лікарських засобів. Йдеться про зменшення ролі Міністерства охорони здоров`я в реєстраційних процедурах. Адміністративними послугами відтепер буде займатися Державний експертний центр МОЗ України та Державна служба України з лікарських засобів.

Олександра Павленко зауважила, що були розроблені нормативні акти, які спрощують процедуру реєстрації препаратів для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, орфанних та онкологічних захворювань.

Також робочою групою з дерегуляції фармацевтичного ринку розроблено нові редакції законодавчих актів, що стосуються якості лікарських засобів, а також контролю якості за лікарськими засобами.

Щодо планів на 2016 рік, Перший заступник Міністра охорони здоров’я повідомила: «Перед нами стоїть завдання побудувати планову чітку роботу на вимогу потреб галузі. Поки що залишається багато неврегульованих питань, і найближчим часом ми їх вирішимо. В першому кварталі 2016 року активно працюватимемо над документом стосовно реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків».

Також Олександра Павленко зазначила, що група з дерегуляції буде працювати щотижнево, у відкритому режимі. МОЗ готовий до діалогу з представниками фармацевтичної галузі задля ефективної співпраці.

Довідка. За 9 місяців роботи групи з питань дерегуляції фармацевтичного ринку було проведено 33 засідання, розроблено та опрацьовано 24 нормативно-правових акти, зареєстровано 7 наказів МОЗ, затверджено 3 постанови КМУ. Усі пріоритетні нормативно-правові акти розроблені разом з експертами фармацевтичного ринку та знайшли повну підтримку спільноти.

Читайте також: Украинским аптекам расширили ассортимент

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook