Новини

Цифрова медицина – переваги, якими ми користуємося вже сьогодні. Чого очікувати в майбутньому?

Цифрова медицина – переваги, якими ми користуємося вже сьогодні

Завдяки цифровізації медичної сфери ми маємо зручні інструменти, які оптимізують і дозволяють відстежувати взаємини між лікарем та пацієнтом, а також значно покращують життя як одних, так і інших.

Медична реформа змінила парадигму взаємовідношень лікарів і пацієнтів. Завдяки реформі пацієнти отримали право вибору, але, разом з тим, більшу відповідальність за власне здоров’я.

Цифрова медицина вже сьогодні дозволяє спростити взаємодію із закладами охорони здоров’я. Записатись на прийом до лікаря онлайн, обговорити з сімейним лікарем важливі питання взаємодії або необхідні заходи лікування – нині можна за допомогою пацієнтських кабінетів або месенджерів. Пацієнти мають змогу отримати електронний варіант рецепта, направлення чи лікарняного тощо. А лікарям потрібно, щоб пацієнт не хворів і вони мали змогу прозоро отримувати кошти за надані послуги.

У недалекому майбутньому електронна картка повністю замінить паперову, уже зараз доступ до її даних відбувається лише за дозволом пацієнта і під його контролем.

А в перспективі ми йдемо до того, щоб пацієнт зміг відстежувати кошторис тих послуг, що отримав у закладі, та розуміти, скільки коштів його податків було йому повернуто як медичні послуги.

Тож основні досягнення, які ми вже маємо від впровадження електронної системи охорони здоров’я, а також ті, що матимемо в найближчій перспективі:

  • підвищується якість, безпечність та доступність медичних послуг;
  • забезпечується розширення прав і можливостей пацієнтів, надання їм безперервної медичної допомоги, що сприятиме покращенню показників здоров’я населення України;
  • формується єдиний медичний інформаційний простір та забезпечується інтегрованість та взаємозв’язок із суміжними сферами;
  • відбувається дебюрократизація та адміністративне спрощення;
  • якісно змінюється кадровий потенціал у сфері охорони здоров’я завдяки підвищенню рівня цифрової компетентності медичних працівників;
  • підвищується прозорість і публічна доступність даних щодо розвитку е-здоров’я;
  • і як наслідок – поліпшується інвестиційна привабливість та конкурентоспроможність України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше