Новини

Центри екстреної меддопомоги звернуться до МОЗ з проханням переглянути розмір зарплат та вимог до водіїв

Швидка_Медпросвіта

У Львівському обласному центрі екстреної меддопомоги та медицини катастроф повідомили про колективний запит до МОЗ з проханням переглянути вимоги до водіїв. Рішення прийнято через зарплату менше ніж 5 тисяч гривень, надвисокі вимоги та величезний дефіцит кадрів.

За офіційним повідомленням, тільки у Львівському центрі медицини катастроф існує понад 100 відкритих вакансій для водіїв швидкої вже декілька місяців. Закрити вакансії фактично неможливо, адже водій «швидкої» повинен мати великий стаж роботи, рівень кваліфікації іі при цьому отримуватиме заробітну плату менше 5 тисяч гривень на місяць.

«Ми спільно з центрами медицини катастроф в інших областях готуємо звернення до МОЗ, вони його мабуть передадуть в Кабмін, про те, щоб дещо змінити вимоги до водіїв екстреного транспорту у зв’язку з катастрофічною ситуацією», – говорить Ярема Качмар.

Вирішити проблему з дефіцитом медичних кадрів у системі екстреної медицини мала розпочата реформа, за якою у короткий термін на роботу у швидкій МОЗ би підготувало парамедиків та медичних техніків. Перші групи розпочали навчання ще у лютому цього року. На жаль кількість проблем у роботі екстреної медицини по всій Україні зростають швидше, ніж МОЗ їх вирішує.

«Реформа передбачає впровадження нової спеціальності – екстреного медичного техніка. Це людина, яка може надавати першу допомогу, разом з бригадою медиків рятує життя і водночас є водієм. Відповідно, тут буде інший рівень зарплати у порівнянні з тим, що є», – розповідає медик.

Реформа екстреної медичної допомоги: У МОЗ поділились детальною інформацію щодо перших змін

Нагадаємо, що цього року Кабінет Міністрів України виділив майже 1 мільярд гривень на пілотний старт реформи екстреної медицини в п’яти українських областях. Офіційно зміни в роботі ЕМД розпочалися лише 22 травня. Повний запуск реформи очікується лише у 2020 році.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook