Новини

Центр громадського здоров’я: В Україні зростають показники захворюваності на дифтерію

Курпіта_Медпросвіта

Директор ЦГЗ Володимир Курпіта повідомив, що з початку року зафіксовано вже 7 випадків дифтерії, через що було посилено епідемічний нагляд.

«Зараз ми налагоджуємо епідемічний нагляд за дифтерією у всіх регіонах. У нас відбувся семінар за участю експертів ВООЗ. Як результат — на кінець листопада заплановано випуск нового наказу МОЗ, що регулюватиме контроль за дифтерією. Зокрема, він впроваджуватиме нові стандарти діагностики, лікування дифтерії, забезпечення протидифтерійними сироватками. Як далі поширюватиметься дифтерія в Україні, тяжко спрогнозувати. Це — складний процес моделювання», — розповідає Володимир Курпіта виданню «Укрінформа».

Необхідність приділяти особливу увагу цьому небезпечному інфекційному захворювання пояснюється тим, що у 2017 році не було зареєстровано жодного випадку дифтерії, в той час як за 11 місяць 2018-го вже 7 офіційно підтверджених випадків.

В МОЗ України повідомили про готовність до спалахів дифтерії та правця

«Нас турбує, що зростає захворюваність. Це погана тенденція. На жаль, вакцинація від дифтерії в нашій країні є серйозною проблемою. У цьому році лише 48 % дітей отримали повний курс вакцинації проти дифтерії та лише 38 % дорослих отримали ревакцинацію», — зазначив Курпіта.

Лише половина медзакладів первинки уклали договір з НСЗУ на нове фінансування

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook