Новини

Треба менше їсти! МОЗ переглянуло фізіологічні потреби населення

Врач сложил руки_медреформа_медпросвіта

Українці дуже багато їдять! Про це вже колись говорив міністр соцполітики А. Рева.

А зараз такої думки дійшли і в МОЗ. У центрі медичної статистики МОЗ відзначили, що в Україні щорічно фіксують 15,5 тис. нових випадків ожиріння у дітей. Всього, за даними на 2016 рік, таких дітей в країні близько 70 тис.

Министр социальной политики Андрей Рева считает, что украинцы много едят

Нагадаємо, що Наказ №1073 про зміну вимог до раціону набув чинності в минулий четвер.

Наказ МОЗ № 1073 від 03.09.2017 Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії

Головна його відмінність – зменшення калорійності харчування для дітей від 3 до 17 років. Для дорослих калорійність зберегли, але додали до раціону білків та жирів і зменшили вагу вуглеводів.

Калорійність їжі для дітей і підлітків знижена на 10-15%. Малюкам також зменшили, порівняно з колишніми нормами, кількість як білків, так і жирів та вуглеводів. Підліткам та юнакам МОЗ рекомендує їсти більше білка і менше жирного (сало, масло) і вуглеводів (каші, хліб, солодощі).

У дорослих за тої ж калорійності змінився склад раціону за рахунок зниження в ньому кількості вуглеводів і збільшення — білків та жирів. Так, наприклад, в раціоні чоловіка віком від 30 до 39 років, який займається неважкою фізичною працею (слюсар, верстатник), стало 147 г білка на добу, в тому числі 100 г білка тваринного походження (м’ясо, риба, яйця) і 47 г – рослинного походження (крупи). Це на 12 г більше, ніж раніше. Додано також 15 г жирів (до 103 г) і зменшено кількість вуглеводів майже на 50 г (до 456 г).

Пропорційно, залежно від віку, статі та фізичного навантаження, стало більше білків та жирів і менше вуглеводів і в раціоні інших груп населення.

А ось для пенсіонерів мало що змінилося: МОЗ лише зменшив для 75-річних і старше кількість споживаних жирів: чоловікам – на 16 г (до 38 г/добу), жінкам – на 4 г (до 44 г/добу).

У МОЗ роз’яснили, що нові норми відповідають загальним вимогам ВООЗ тає є збалансованішими і кориснішими для здоров’я. Стосовно зменшення калорійності харчування для дітей, то колишні розрахунки були, на думку фахівців міністерства, завищеними і призводили до надмірної ваги дітей, насамперед за рахунок вуглеводної дієти. А ось білків підліткам додали, щоб вони могли краще рости і нарощувати м’язову масу.

Також фахівці звертають увагу на те, що в Україні росте кількість людей з ожиріння, і що причиною тому є в більшості випадків саме несбалансоване харчування.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook