Новини

Трансформація ЕМД: У МОЗ розповіли як працюють пункти постійного базування та нові диспетчерські

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

МОЗ почало реалізовувати план реформування екстреної медичної допомоги. За 2018 рік у Волинській області запустили 5 нових пунктів постійного базування бригад ЕМД, орієнтованих на роботу в сільській місцевості та віддалених регіонах області та центральну оперативну диспетчерську.

«У результаті за 2018 рік час доїзд бригад ЕМД у місті здебільшого не перевищував 10 хвилин з моменту звернення, а доїзд у сільську місцевість тривав  в основному до 20 хвилин. За цими цифрами — сотні врятованих життів волинян. Оскільки саме час доставки хворого з інфарктом до реперфузійного центру, де йому можуть надати кваліфіковану допомогу, відіграє ключову роль в успішному лікуванні цього небезпечного стану. Щоби врятувати пацієнта з мінімальною шкодою для його здоров’я медики мають вкластися у так зване «терапевтичне вікно» — період від початку больових відчуттів до надання невідкладної допомоги при інфаркті. Воно складає всього 2 години», — йдеться в офіційному повідомленні МОЗ України.

Окремо у відомстві повідомляють, що центральна оперативна диспетчерська дозволила суттєво зменшити кількість неекстрених викликів швидкої медичної допомоги. Наприклад, у 2018 році кількість виїздів з приводу гіпертонічних кризів у порівнянні з 2017 роком, зменшилась на 2628 випадки. Цьому також сприяла збільшення регіональних учасників урядової програми «Доступні ліки».

«Під час виїздів бригад екстреної медичної допомоги у 2018 році було зроблено та передано в телеметрично-консультативний центр центральної оперативної диспетчерської майже 47000 ЕКГ-досліджень. При  цьому питома вага ЕКГ-обстежень пацієнтам з підозрою на патологію серцево-судинної системи становила: у 2016 році – 72,4%, у 2017 році – 74,2%, у 2018 році – 77,3%», — повідомили у відомстві.

Які стани вважаються невідкладними для ЦПМД? Пояснення МОЗ

Нагадуємо, що цього року офіційно розпочнеться перекваліфікація фельдшерів у парамедиків, а лікарів швидкої перенаправлятимуть на роботу у відділення швидкої допомоги.

Комментировать

Нажмите для комментария