Новини

З 6 по 12 березня відзначається Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

Цими днями по всій Україні проходитимуть безплатні обстеження та консультації фахівців офтальмологів

В рамках Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою, з 06 по 12 березня 2016 року, у всіх регіонах України буде здійснена санітарно-просвітницька робота серед населення та медичних працівників усіх спеціальностей стосовно ранньої діагностики та лікування захворювання, пройдуть лекції, скринінги на глаукому, виступи спеціалістів в засобах масової інформації.

Як відомо, глаукома є важким захворюванням органу зору, займає одне з перших місць серед інвалідності по зору, та при відсутності раннього виявлення та лікування призводить до неминучої сліпоти.

Початок захворювання, як правило, безсимптомний. Однак, існує ряд ознак, на які варто звернути увагу та, при їх наявності, терміново звернутись до лікаря:

  • «літаючі мушки» перед очима,
  • райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього,
  • затуманення зору, часта зміна окулярів.

Сліпота настає непомітно, поступово, безболісно (в більшій частині випадків). Саме це пояснює той факт, що пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути, або зберегти зір стає неможливо. В Україні хворі на глаукому становлять основну частку інвалідів 1 групи (найтяжчої).

Сліпота при глаукомі приходить внаслідок загибелі зорового нерву (атрофії), основною причиною якої є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо усім особам старше 40 років один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску , а при наявності захворювання – ще частіше. Якщо у людини в роду були випадки глаукоми та є супутня судинна патологія – цукровий діабет, схильність до вазоспазмів, мігрені, були травми ока тощо – то вона безперечно належить до так званої групи ризику та має бути на обліку лікаря-офтальмолога.

Діагностика глаукоми не завершується вимірюванням внутрішньо очного тиску. Для встановлення діагнозу необхідно перевірити зір, поле зору (на початку захворювання, або лише при підозрі на нього – комп’ютерними методами), стан зорового нерва (традиційним оглядом – офтальмоскопією та комп’ютерними методами), виміряти рівень тиску в оці. При необхідності лікар запропонує ще додаткові методи обстеження, які допоможуть своєчасно встановити діагноз.

Глаукома належить до прогресуючих захворювань, проте раннє виявлення, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось складові успіху в боротьбі з ним.

З графіком скринінгів на глаукому, консультацій та лекцій фахівців у м. Києві можна ознайомитися тут.

Читати також: Изменение климата может вызвать смерть полумиллиона человек к 2050 году

Комментировать

Нажмите для комментария