Новини Новини медицини

Тест на виявлення «сплячого» вірусу ВІЛ

 

Вченим з Піттсбурзького університету після тривалих експериментів вдалося створити удосконалений спосіб виявлення ВІЛ, завдяки якому можна виявити навіть приховані форми вірусу.

 

На сьогоднішній день, щоб протистояти негативному впливу ВІЛ на людський організм застосовують антиретровірусну терапію. Для того щоб дізнатися наскільки ефективно спрацювала ця терапія використовують тест Q-VOA, який є дуже дорогим близько $ 1200.

 

Команда вчених з Америки під керівництвом доктора Фалгуні Гупта заявила, що вони створили альтернативу дорогому тесту. Нова методика діагностики отримала назву — TZA.

Основний принцип дії нового тесту полягає у виявленні особливого гена, який утворюється тільки при реплікації вірусу у людини.

 

«Використовуючи цей тест, нам вдалося продемонструвати, що навіть у пацієнтів після антиретровірусної терапії безсимптомний перебіг хвороби триває. Це відбувається через те, що резервуари вірусу у таких пацієнтів приблизно в 70 разів більше, ніж вважалося раніше, і тест Q-VOA іноді просто не може їх виявити. »- стверджують автори дослідження.

 

 

3D модель ВІЛ ухиляється від антиретровірусних препаратів, створюючи резервуари.

 

TZA за всіма параметрами краще свого попередника Q-VOA, так як новий тест, набагато чутливіший, дешевше, швидше показує результат і вимагає менше крові хворого.

 

«При цьому TZA — не привід зовсім відмовитися від Q-VOA. Просто в різних клінічних ситуаціях буде доцільно використовувати різні варіанти обстеження пацієнта »- заявляють автори дослідження.

Комментировать

Нажмите для комментария