Новини

У Тернополі відкрили перинатальний центр «Мати і дитина»

Єдиний на Тернопільщині заклад охорони здоров’я III-го рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим з груп високого акушерського та перинатального ризик

25 березня у Тернополі відбулося урочисте відкриття реконструйовоного перинатального центру «Мати і дитина» за участюі Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі, віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, керівництва Тернопільської області, народних депутатів України та представників медичної галузі області.

Перинатальний центр «Мати і дитина» — єдиний в Тернопільській області заклад охорони здоров’я III-го рівня з надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим з груп високого акушерського та перинатального ризику, передчасних пологів, що потребують високої інтенсивності лікування на основі використання сучасних перинатальних технологій.

Завершення реконструкції центру дало можливість суттєво підвищити рівень та якість діагностично-лікувальної медичної допомоги матерям і новонародженим в області та дозволить знизити показники материнської і дитячої захворюваності та смертності, покращить здоров’я населення області в цілому.

«У закладі відремонтували 32 палати, операційний блок, 27 кабінетів та 36 санвузлів, — повідомив Голова Тернопільської ОДА Степан Барна . – Центр розрахований на 158 ліжкомісць. Тут є індивідуальні палати, де матері зможуть комфортно почуватися і отримувати допомогу кваліфікованих фахівців. Тож невдовзі довгобуд зможе приймати перших майбутніх мам», — зазначив він.

Довідка. У 2012 році кошторисна вартість об’єкту „Реконструкція існуючих будівель комунального закладу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» по вул. Замкова, 10 в м. Тернопіль» складала 47247,160 тис. грн.

У 2012 році було передбачено 37523,9 тис. гривень фінансування на реконструкцію і придбання обладнання. На будівельно-монтажні роботи освоєно 15730,72 тис. гривень, на закупівлю медичного обладнання –11997,48 тис. гривень. Повернуто до державного бюджету 9795,7 тис. гривень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2015 року № 543 «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних вкладень», для завершення реконструкції Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» виділено 25 810,0 тис. грн.

Загальна кошторисна вартість об’єкту складає близько 80 млн. грн., тому прийнято рішення вводити об’єкт в експлуатацію почергово.

Читайте також: Систему охорони здоров’я на Черкащині розбудовуватимуть за німецькі кошти

Комментировать

Нажмите для комментария