Новини

Тепер і на Закарпатті проводять кардіохірургічну операцію – ендопротезування аорти

Ангіограф_Медпросвіта

Прес-служба МОЗ України повідомила, що перші операції стали реальними для регіону після запуску сучасних кардіоцентрів  з закупленими для них ангіографічними системами.

Вперше таку операцію на Закарпатті провели у січні цього року в обласному кардіодиспансері. Одна з особливостей втручання — спільна робота команди рентген-хірургів, ендоваскулярних хірургів та кардіохірургів.

Медики називають такі операції гібридними, оскільки при виконанні потрібні знання, навички та спільна злагоджена робота медичних фахівців різних спеціальностей. Важлива для таких операцій і наявність високотехнологічного обладнання, зокрема ангіографічної системи. Завдяки коштам, які були виділені в рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», таке обладнання є в Закарпатському обласному клінічному кардіологічному диспансері.

«Таких операцій в Україні потребують сотні пацієнтів. Травми аорти часто зустрічаються при ДТП. Лише 5-10% пацієнтів з таким діагнозом виживає. Щоб якомога більше пацієнтів могли вижити, має працювати розгалужена мережа лікарень, які здійснюють подібні операції. Хворого по «швидкій» мають доставляти до медзакладу, який забезпечений як протезами і обладнанням, так і фахівцями», — розповідає ендоваскулярний хірург  Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Ігор Дітківський.

Кількість хворих на кір досягла 52 тисяч осіб з початку 2019 року

Під час ендопротезування аорти пацієнту підбирають індивідуальний протез. Це одне з надскладних завдань для лікарів, оскільки існують десятки ендопротезів різних розмірів і треба обрати оптимальний за діаметром, довжиною тощо. Сама операція подібна до стентування, коли у вражену судину через невеличкий розріз імплантується підтримуючий «каркас», з єдиною різницею, що діаметр і довжина цього «каркасу» у рази більші, ніж у стента.

«Раніше подібні операції потребували величезного травматичного доступу з великим ризиком для життя пацієнта. Зараз весь світ рухається до малотравматичних та мініінвазивних технологій. Оперативні втручання здійснюються через невеликі розрізи, які забезпечують доступ до периферичних судин. Через них вводяться ендопротези. Мені приємно відзначити, що на Закарпатті вже успішно проводять подібні втручання», — зазначає завідувач кардохірургічного відділення Закарпатського обласного клінічного кардіодиспансера Павло Лукач.

Комментировать

Нажмите для комментария