Новини

Телемедицина в Україні: Міністр охорони здоров’я розповіла як лікарі надаватимуть допомогу на відстані

Телемедицина_Медпросвита

Як і минуле керівництво Міністерство охорони здоров’я, новий міністр продовжує створення мережі телемедицини, яка має допомогти пацієнтам отримати консультацію кваліфікованого лікаря на відстані.

«У цьому напрямку найбільше зусиль доклала Одеська область. Зараз це більше працює у віддалених амбулаторіях, де сімейний лікар потребує допомоги і поради колег.

Копирайт изображенияUNIANImage captionЗоряна Скалецька заявила, що у неї більше не буде радників

Звернення людей до лікарів за допомогою телемедицини — це вже наступний крок. Хоча, де-факто, є лікарі, які вже консультують на відстані. Але такі історії не можна назвати телемедициною. Ми повинні думати, як це розвинути і поставити на прозору схему.

На сьогодні телемедицина — це швидше питання закінчення вже розпочатих програм, закупівлі і налагодження техніки. Щоб те, що у сільських регіонах вже закупили, запустили в роботу», — коментує Зоряна Скалецька.

Міністр охорони здоров’я розповіла коли зміняться зарплати медпрацівників у лікарнях

Нагадаємо, що першочергове завдання телемедицини в Україні – це забезпечення мешканців сіл та віддалених населених пунктів кваліфікованою консультацією зі спеціалістом. Скористатись такою послугою можна буде в сільських амбулаторіях під наглядом сімейного лікаря чи у фельдшерсько-акушерському пункті.

 

Нагадаємо, неінфекційні (хронічні) захворювання роблять найбільш вагомий внесок у загальний тягар хвороб.

Україна до цього часу не мала загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для покращення ситуації.

Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше було проведено національне репрезентативне дослідження STEPS.

STEPS – це підхід, рекомендований ВООЗ для епіднагліду за факторами ризику НІЗ. Дослідження STEPS вивчає поширеність НІЗ та їх факторів ризику, використовуючи стандартизоване анкетування, проведення фізичних та біохімічних вимірювань.

Детальна інформація за посиланням https://phc.org.ua/news/v-ukraini-vivchatimut-poshirenist-faktoriv-riziku-neinfekciynikh-zakhvoryuvan

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції