Вибір редакції Новини

Takeda розширює доступ пацієнтів до діагностики гемофілії в Україні

Біофармацевтична компанія Takeda в Україні запустила проект «Діагностика гемофілії А та її інгібіторної форми», який значно спрощує доступ українських пацієнтів до діагностики захворювання.

Сьогодні в Україні налічується близько 2 569 осіб із діагнозом гемофілія А, серед них 20-30% мають інгібіторну* форму гемофілії.[1]—[2] Зазвичай на хворобу страждають чоловіки, жінки є лише носіями гену гемофілії. Це одне з найпоширеніших серед рідкісних захворювань в світі — 1 хлопчик із 10000 народжується із гемофілією.[3] Гемофілію неможливо вилікувати, але за допомогою своєчасної діагностики та відповідної терапії можна підтримувати життя пацієнта на належному рівні.

В Україні діагностика гемофілії доступна лише у Києві та Львові, в той час як мешканці віддалених містечок та сіл задля того, аби визначити рівень фактору згортання крові, мають їхати до одного з цих міст. Така ситуація в Україні призводить до того, що значна частина пацієнтів із гемофілією не знають про своє захворювання. Таким чином, несвоєчасна діагностика, а отже і затримка у лікуванні призводять до важких ускладнень для пацієнта. Зокрема, при тяжких формах гемофілії пацієнти страждають від раптових крововиливів у суглоби (найчастіше гомілковостопні, колінні та ліктьові), що може стати причиною деформації суглобу та атрофії оточуючих м’язів. Згодом, без відповідної замісної терапії, тобто профілактики, людина з гемофілією не зможе повноцінно рухатись. Для цього хворому на гемофілію регулярно декілька разів на тиждень внутрішньовенно вводять фактори згортання крові, які в його організмі відсутні. За отримання несвоєчасного лікування будь-яка сильна кровотеча є вкрай небезпечною.

Зважаючи на таку ситуацію, глобальна біофармацевтична компанія Takeda в Україні  ініціювала програму «Діагностика гемофілії А та її інгібіторної форми». У рамках проекту за направленням лікаря пацієнти можуть безкоштовно пройти діагностику на гемофілію А, у тому числі виключити наявність інгібіторної форми гемофілії. У пацієнтів тепер є можливість прийти до найближчого пункту мережі відділень медичної лабораторії «ДІЛА», або ж здати кров у лікувальному закладі, після чого підготовлений матеріал направляється на виробничу платформу медичної лабораторії «ДІЛА» для проведення необхідного аналізу. Діагностика доступна в усіх регіонах України.

[1] Гемофілія. Ситуаційний аналіз проблематики в Україні. 2018 рік

[2] Berntrop E, Sharpio A, Astermark J, et al. Inhibitor treatment  in haemophilia A and B: Summary statement for the 2006 international consensus conference. Haemophilia 2006; 12 (Suppl 6): 1—7.

*Інгібіторна форма гемофілії — ускладнення гемофілії, при якому замісна терапія стає неефективною (антитіла хворого атакують фактори згортання що вводяться), і фактор не допомагає зупиняти або попереджувати крововиливи в суглоби. Для лікування інгібіторної форми гемофілії необхідно застосовувати фактори шунтуючої дії.

[3] World Federation of Hemophilia 2020

«Підготовка проекту «Діагностика гемофілії А та її інгібіторної форми» тривала декілька років. Для нас це можливість підтримати реальні потреби лікарів і пацієнтів у боротьбі з цією рідкісною хворобою. Кількість пунктів забору крові постійно збільшується. Компанія і надалі буде спрямовувати зусилля для  розширенням мережі діагностики. Ми отримали підтримку лікарів-гематологів у різних регіонах України, а також організацій, що опікуються хворими на гемофілію», — коментує Кокі Сато, директор біофармацевтичної компанії Takeda в Україні, Молдові та Білорусі.

Сьогодні збільшення доступу населення до якісних медичних послуг — один із основних напрямів діяльності глобальної біофармацевтичної компанії Takeda в рамках  глобальної стратегії «Доступ до лікарських препаратів». Її ключовими завданнями є побудова можливостей і розширення доступу пацієнтів до діагностики та лікування.

UA/TAK/0420/0029

Про Takeda

 • Takeda — глобальна біофармацевтична науково-дослідницька компанія-лідер зі штаб-квартирою в Японії, яка прагне покращувати стан здоров’я та якість життя пацієнтів, використовуючи інновації в галузі медицини.
 • Співробітники Takeda у близько 80 країнах докладають зусиль для покращення якості життя пацієнтів у всьому світі.
 • Історія компанії Takeda налічує більш ніж 235 років.
 • Ключові терапевтичні напрями Takeda: онкологія, гастроентерологія, неврологія та рідкісні захворювання. Takeda також зосереджує свою увагу на розробці та дослідженні препаратів у напрямах «терапія дериватами плазми крові» та «вакцини».
 • Takeda ввійшла до ТОП-5 компаній міжнародного рейтингу «Доступ до лікарських препаратів 2018», який оцінює роботу фармацевтичних компаній у всьому світі, а саме доступність медичного обслуговування та лікарських препаратів для пацієнтів різних країн.
 • Використовуючи інновації у галузі медицини, Takeda прагне покращити здоров’я та якість життя людей у всьому світі.

Більш детальну інформацію про Takeda можна знайти на сайті www.takeda.com.

Про Takeda в Україні

 • Takeda в Україні (ТОВ «Такеда Україна») є частиною відомої на весь світ глобальної біофармацевтичної компанії Takeda Pharmaceutical Company Limited.
 • Головний офіс Takeda в Україні розташований у місті Київ.
 • Takeda в Україні фокусує свої зусилля на лікуванні гастроентерологічних, гематологічних, генетичних, неврологічних  та онкологічних захворювань.
 • Takeda в Україні чотири роки поспіль (2017 ‒ 2020) сертифікована як «Найкращий роботодавець» міжнародною незалежною організацією Top Employers Institute у Нідерландах.
 • Takeda в Україні — «Компанія року 2017» у високоціновому сегменті за версією щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі «Панацея». Компанія має нагороди за найкращі у своєму класі препарати, досягнення у менеджменті та корпоративну соціальну відповідальність.

Більш детальну інформацію про Takeda в Україні можна знайти на сайті www.takeda.ua.

Контакти прес-служби Takeda в Україні

Якщо у вас є питання про Takeda в Україні та її діяльність, або існує тема, яку ви хотіли висвітлити, будь ласка, звертайтеся за контактами нижче або надсилайте на загальну адресу прес-служби:

Комментировать

Нажмите для комментария

  Ми на Facebook