Чи стане медицина платною для громадян? У поясненнях щодо цього питання коментарі держслужбовців дещо не співпадають.
Так В. Гройсман заявив, що впровадження платної медицини — міф.
«Ці всі нісенітниці, які я чую сьогодні від політиків, про те, що хтось за щось буде платити – я просто хочу звернутись до таких політиків, сказати, що реформа цього не передбачає. І не треба лякати тим, чого немає. Навпаки – ми хочемо це змінити. І змінимо. Воля до цих змін є», – заявив Прем’єр-міністр.
Між тим в МОЗі розглядають перспективи з’явлення платних послуг.
В МОЗ пояснеюють, що щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. Перша програма медичних гарантій буде ухвалена у 2019 році на 2020 рік.
Також нагадуємо, що замміністра Павло Ковтонюк заявив, що перелік платних медичних послуг буде сформований протягом 2018 року.
«В нас немає загальної обіцянки, що медицина буде безкоштовна. До 2020 року у нас є перехідний період, коли ми можемо технічно вийти на цей список», — розповів заступник міністра.
До 2020 року головна задача Міністерства охорони здоров’я, Уряду і Парламенту зібрати реальну статистику захворюваності, розрахувати справедливі тарифи на кожну послугу та виділити достатньо коштів, щоб закупити потрібну кількість послуг і ліків. Зробити все, щоб у 2020 році українці отримували максимальну кількість медпослуг за державний кошт, а перелік платних послуг був мінімальним.
Комментировать