Новини

Та знову до теми «Парамедик у бригаді швидкій». Фельдшерів чекають курси, лікарів інша робота

Плани МОЗ не змінюються, а тому вже найближчим часом будуть запущені курси підвищення кваліфікації до рівня парамедик для фельдшерів.

Лікарів, в той же час, планують долучати до інших робот, наприклад у відділеннях інтенсивної терапії. В майбутньому такі медичні заклади будуть найбільш схожі на американський формат. Є лікарня, де працює велика кількість лікарів, які у найкоротший термін будуть надавати медичну допомогу (саме допомогу, яка буде безоплатною, а не послугу ред.).

Програма підготовки парамедиків, яку запускають у МОЗі, буде лише першим кроком у змінах підходів до надання невідкладної допомоги, — повідомляють у міністерстві.

Для фельдшерів розробляється місячний курс підвищення кваліфікації. В той же час, буде також розроблена програму навчання молодих парамедиків, які зможуть отримати цю спеціальність по трирічній програмі підготовки. Після закінчення навчання, вони будуть отримувати диплому рівня «Бакалавр».

Основним напрямком роботи парамедика буде відповідальність за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці події, а також під час транспортування пацієнтів до лікарні.

Окремо МОЗ нагадує, що така система екстреної допомоги, яку планують запустити очільники міністерства працює у Канаді, США та країнах ЄС.

Комментировать

Нажмите для комментария