Новини

Т.в.о.голови НСЗУ: Фінансування служби екстреної медичної допомоги збільшується на 800 мільйонів грн»

Завдяки контрактуванню з НСЗУ Центри екстреної допомоги отримають більше коштів. Зокрема, Донецький центр екстреної медичної допомоги отримує на 208 млн грн більше, Запорізький — на 117 млн грн, Київ — на 15 млн грн більше.

На закупівлю медичних послуг за напрямом «Екстрена медична допомога», що працюватиме у рамках Програми медичних гарантій, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) направить 4,7 млрд грн.

Про це заявила т.в.о.голови НСЗУ Оксана Мовчан на брифінгу у Києві.

«Сьогодні НСЗУ готова укласти перші 25 контрактів на надання екстреної медичної допомоги. Від нас отримають проєкти договорів  24 обласні Центри екстреної допомоги та Центр екстреної допомоги Києва.

Загалом, за 9 місяців НСЗУ спрямує на оплату екстреної медичної допомоги близько 4,7 млрд грн.

«Екстренка» була тим видом допомоги, що найшвидше відреагувала на необхідність провести дуже потрібну реорганізацію. Це дуже важливо для забезпечення пацієнту швидкості та якості при наданні такої допомоги.

Завдяки контрактуванню з НСЗУ Центри екстреної допомоги отримають більше коштів. НСЗУ збільшує фінансування Центрів «екстренки» на майже 800 млн грн на 9 місяців. Зокрема, Донецький центр екстреної медичної допомоги отримує фінансування на 208 млн грн більше, Запорізький — на 117 млн грн, Київ — на 15 млн грн», — наголосила Оксана Мовчан.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Дмитра Луфера, в Україні затверджено концепцію розвитку екстреної медицини та п’ятирічний план заходів на поточний  рік.

«План включає, зокрема, об’єднання центрів екстреної медичної допомоги. Це вже відбулося.Також комп’ютеризацію центрів, обладнання всіх автомобілів системою GPS, щоб їх було простіше координувати. Є питання перепідготовки медиків екстренки. Цього року мають відкритися центри перепідготовки фельдшерів та лікарів за новими протоколами», — сказав Дмитро Луфер.

За його словами, МОЗ розуміє, що ця галузь дуже важлива.

Комментировать

Нажмите для комментария