Новини

Світовий банк виділить для формування e-health в Україні 40 млн доларів

Одним з центральних компонентів проекту Світового банку на загальну суму 215 млн доларів є формування національної системи електронної системи охорони здоров’я  — e-health. З 215 мільйонів доларів позики 40 млн мали виділити саме на e-health.

Вона включає формування реєстрів пацієнтів, запровадження електронних карток, баз даних, управління даними в електронному форматі.

На вимогу Світового банку створено портал wb.moz.gov.ua, який повинен запуститися в першому кварталі цього року. На порталі будуть публікуватися оголошення про відкриті тендерні процедури, результати закупівель обладнання у регіонах, висновки перевірок і аудитів, що матимуть певну періодичність.

Серед донорів також ВООЗ і Швейцарське агентство розвитку. Спільно з ними розробляється  проект «Центру реформ» при МОЗ.

До МОЗу також буде делеговано щонайменше чотири фахівці ВООЗ, які співпрацюватимуть з Агентством міжнародного розвитку США, Світовим банком, Європейською комісією, залучатимуть найкращі практики до роботи  міністерства, щоб спільно перетворювати їх у рішення, закони, проекти змін.

Стратегію «Центру реформ» презентуватимуть вже у січні 2016. Вона враховуватиме фінансування системи охорони здоров’я з урахуванням децентралізації, там буде описуватися вартість послуг, контрактування, перехід на страхову медицину до 2020 року.

Центр координуватиме і консолідуватиме усю технічну допомогу для проведення реформи системи охорони здоров’я.

Читайте також: Світовий банк направить 170 млн доларів на закупівлю обладнання для первинної медицини в Україні

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария