Новини

Супрун: Непрофільні виклики «швидкої» складають близько 70% від загальної кількості звернень

Скорая помощь_медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я на своїй офіційній сторінці у Facebook розповіла про стан справ у «швидкій допомозі». Більшість викликів не закінчуються госпіталізацією, лише «парацетамол від температури дають».

«Наразі непрофільні виклики бригад екстреної медичної допомоги складають близько 70 відсотків від загальної кількості звернень до «швидкої». Це виклики, які не закінчуються госпіталізацією пацієнта. Те, що таких викликів більшість – не тільки проблема бригад екстреної допомоги, які працюють в дуже непростих умовах. Це проблема усіх нас, бо поки бригада радить випити парацетамол від температури, що по суті є консультацією, яка надається сімейним лікарем, хтось з інфарктом залишається без допомоги, так як всі медики зайняті на непрофільних викликах», — заявляє Уляна Супрун.

Реформа екстренної медицини: перші лікарі та медсестри вже стали парамедиками

Нагадуємо, що за планом реформ зміни в роботі екстреної медичної допомоги мають розпочатись вже цього року. Наразі відомо, що обрано 6 пілотних регіонів, а саме Одеська, Вінницька, Донецька, Полтавська, Тернопільська області та Київ. Після відпрацювання всіх деталей реформи, на яку у 2019 році виділили 922 мільйони гривень, зміни в роботі ЕМД швидко впровадять в решті регіонів України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook